Уряд відкрив Центр посилення спроможностей з відбудови та модернізації України
Джерело: Мінінфраструктури
Уряд спільно з Київською школою економіки та за підтримки Групи Світового банку відкрили новостворений Центр посилення спроможностей з відбудови та модернізації України (CARMC — Center for Advancement in Restoration and Modernization Capacity).
Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков під час відкриття зазначив, що від того, хто буде відбудовувати нашу країну, залежить швидкість, якість та темпи відновлення.
“Головна інвестиція — це не кошти. Головна інвестиція — це люди та їхні навички. Впевнений, що Центр створить потужну, активну спільноту експертів для обміну досвідом, впровадження найкращих практик в атмосфері довіри та конструктивного діалогу”, — зазначив очільник Мінінфраструктури.
А також наголосив, що подолати економічні наслідки війни та здійснити ефективну відбудову можливо виключно спільними зусиллями держави, місцевого самоврядування, закордонних партнерів, донорів та бізнесу.
Своєю чергою, заступниця міністра з питань європейської інтеграції Анна Юрченко підкреслила, що відновлення країни вже розпочалося.
CARMC має за мету підвищити спроможності у відбудові. Зокрема шляхом створення програм, які навчатимуть планувати, реалізовувати та управляти проєктами відбудови, із залученням коштів міжнародних фінансових організацій.
Міністерство відновлення бере участь як засновник від уряду та в координаційній раді Центру.
Викладачами Центру будуть представники ЦОВВ, міжнародних організацій, академічного середовища.
У планах — за 3 роки створити ком’юніті у 6 000 фахівців із відбудови.
Центр досліджуватиме загальнонаціональні процеси відновлення: закони та нормативні акти, ролі стейкхолдерів, цифрові платформи. На основі цього аналізу Центр планує створити базу знать на всіх етапах процесу.
Зокрема, Центр досліджуватиме потребу у навчанні, дефіциті знань та навичок різноманітних груп і різнорівневих спеціалістів, що заважають ефективно реалізовувати проєкти відбудови, і пропонуватиме навчальні продукти для покриття цих дефіцитів.
- Уряд України схвалив угоду, яка дозволить залучити ще 250 мільйонів євро від Європейського Союзу на швидке відновлення.
- Європейський інвестиційний банк виділить Україні кошти на два проєкти з відновлення. Перші два транші по €100 млн із запланованих загальних €450 млн можуть бути затверджені найближчим часом, орієнтовно до кінця 2023 року.
- Німеччина виділяє 700 тисяч євро на гранти для українських телеком-компаній з метою відновити інтернет-інфраструктуру на деокупованих територіях. Проєкт запускає Мінцифри спільно з німецьким урядом.
У війні проти російських окупантів загинув 30-річний військовий і поет Максим Ємець. Він приєднався до Збройних Сил України ще в 19 років.
Українські десантники разом з іншими підрозділами в Курській області Росії захопили в полон 21 військовослужбовця армії окупантів.
4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 лютого. З початку доби відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою була ситуація на Покровському, Торецькому напрямках та на Курщині.
Верховна представниця Євросоюзу з закордонних справ Кая Каллас заявила, що трибунал для лідера РФ Володимира Путіна працюватиме, навіть якщо президент США Дональд Трамп досягне мирних переговорів з господарем Кремля щодо України.