У Чехії порушили 384 кримінальних справи за підтримку війни РФ проти України
Джерело: Irozhlas
З початку повномасштабної війни РФ проти України, поліція Чехії порушила 384 кримінальні справи стосовно громадян, що публічно підтримали дії росіян, поінформував прессекретар відомства Ондржей Моравчик.
Зауважується, що у 99 випадках проти підозрюваних висунуто звинувачення. Водночас 121 справа “стосується схвалення та інших форм пропаганди терористичних організацій”, а також “дій, спрямованих на придушення прав і свобод людини”, додав Моравчик.
У Генпрокуратурі Чехії повідомили, що справи про можливу підтримку вторгнення Росії в Україну можуть переслідувати за двома статтями – 365 і 405: про “схвалення злочину” та про “заперечення, схвалення та виправдання геноциду”.
Якщо хтось публічно — зокрема на демонстраціях, в інтернеті чи соціальних мережах — висловлює схвалення нападу Російської Федерації на Україну, або в цьому контексті висловлює підтримку чи вихваляє керівників РФ, він може бути притягнутий до кримінальної відповідальності, — пояснили у відомстві.
Максимальне покарання за такі дії передбачає три роки позбавлення волі.
Раніше президент Чехії Петро Павло повідомив, що росіяни, які живуть у країнах Європи, повинні перебувати “під пильною увагою спецслужб”, оскільки це “громадяни нації, яка веде агресивну війну”.
За словами речника Моравчика, поліція також стежить за ситуацією щодо війни в секторі Гази між терористичним рухом ХАМАС та Ізраїлем.
- П’ятеро заарештованих у Великій Британії болгарських шпигунів працювали на Яна Марсалека, пов’язаного з російськими спецслужбами.
- 28 серпня прокуратура Швеції висунула звинувачення проти росіянина Сергія Скворцова, у зборі інформації для російської військової розвідувальної служби РФ протягом майже десяти років.
- Громадянин Німеччини, що працював у військовому секторі, був заарештований за підозрою в шпигунстві на користь Росії.
- Польща затримала ще одного члена російської шпигунської мережі, довівши загальну кількість осіб, заарештованих під час розслідування, до 15 осіб.
- Ризький міський суд ухвалив вирок стосовно колишнього депутата сейму Латвії, ексміністра МВС Яніса Адамсонса та російського громадянина Геннадія Силонова, визнавши їх винними у шпигунстві на користь РФ.
Євросоюз не зміг досягти згоди щодо заборони імпорту російського скрапленого природного газу у межах майбутнього пакету санкцій. Суперечності між державами-членами та відсутність надійних альтернатив змусили Єврокомісію підготувати нову стратегію відмови від енергоносіїв РФ — її презентують у травні.
На тлі кризи в цивільній авіації через війну та санкції в Росії заговорили про можливе відродження дирижаблів. Їх планують використовувати для транспортування вантажів у важкодоступних районах Арктичної зони, і вироблятимуть — із сучасних композитних матеріалів.
Пізно ввечері 16 квітня російські війська здійснили черговий масований обстріл Дніпра. Внаслідок атаки дронів загинули двоє осіб, ще семеро постраждалих.
16 квітня президент Володимир Зеленський погодив утворення військових адміністрацій населених пунктів у Донецькій області.
Працівники ДБР завершили досудове розслідування щодо правоохоронця з Чернівецької області, котрий намагався вивезти за кордон військовозобов’язаного у багажнику авто за 20 тис. євро.