У Швеції висунули обвинувачення росіянину, затриманому за підозрою у шпигунстві

Джерело: Associated Press

28 серпня прокуратура Швеції висунула звинувачення проти росіянина Сергія Скворцова, у зборі інформації для російської військової розвідувальної служби РФ протягом майже десяти років.

Росіянина підозрювали у шпигунській діяльності проти США з 2013 року та проти Швеції з 2014 року. Весь цей час затриманий та його дружина вели у Швеції бізнес із продажу промислових технологій. Крім того, ім’я росіянина фігурувало у списках радянських дипломатів, яких у період із 1974 по 1983 рік усунули від роботи за шпигунство.

Прокуратура Швеції заявила, що Скворцова звинувачують у “масштабній незаконній розвідувальній діяльності проти Швеції та іноземної держави”. Пізніше прокурор Генрік Олін визначив іноземну державу як Сполучені Штати.

За даними прокуратури, Скворцов  таємно та обманним шляхом збирав інформацію для російської військової розвідки РФ у період з 1 липня 2014 року по листопад 2022 року. Розкриття цих даних “могло завдати шкоди безпеці Швеції та США”.

Також зазначено, що компанія Скворцова протягом дев’яти років постачала новітні технології в РФ, заборонені санкціями. Зауважується, що цей бізнес був “частиною російської державної системи” та служив для незаконних закупівель та обходу обмежень на Заході.

Обвинувачений діяв у співпраці з особами, які перебувають у Швеції та за кордоном, багато з яких використовували вигадані імена. Попри набуття громадянства у 2012 році, від російського паспорта Скворцов так і не відмовлявся.

Скворцов був затриманий у листопаді 2022 року разом зі своєю дружиною Оленою Кульковою у Наці під Стокгольмом. Росіянина заарештували, його дружину звільнили без пред’явлення звинувачень після розслідування шведської служби безпеки.

Нагадаємо, провідний журналіст-розслідувач Bellingcat Христо Грозєв виявив “цікавих сусідів у Москві” у подружньої пари, затриманої нещодавно у Швеції за підозрою у шпигунстві. Ними виявились агенти ГРУ.

Понад 30 знаменитостей знялися у відеоролику, в якому висловлювали підтримку Україні в другу річницю повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Протягом дня, 24 лютого, російські загарбники здійснили 20 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 197 вибухів. 

Генеральний директор Міжнародної ради аеропортів Європи (ACI EUROPE) Олів’є Янковець в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна” наголосив, що без повноцінно функціональних аеропортів “ми не бачимо можливості відновлення України”.

В суботу, 24 лютого, міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишін та CEO і співзасновник німецької компанії Helsing GmbH Гундберт Шерф підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо співробітництва у сфері безпеки й оборони.

В другу річницю повномасштабного вторгнення РФ в Україну міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок відвідала Одесу.