У Швеції висунули обвинувачення росіянину, затриманому за підозрою у шпигунстві
Джерело: Associated Press
28 серпня прокуратура Швеції висунула звинувачення проти росіянина Сергія Скворцова, у зборі інформації для російської військової розвідувальної служби РФ протягом майже десяти років.
Росіянина підозрювали у шпигунській діяльності проти США з 2013 року та проти Швеції з 2014 року. Весь цей час затриманий та його дружина вели у Швеції бізнес із продажу промислових технологій. Крім того, ім’я росіянина фігурувало у списках радянських дипломатів, яких у період із 1974 по 1983 рік усунули від роботи за шпигунство.
Прокуратура Швеції заявила, що Скворцова звинувачують у “масштабній незаконній розвідувальній діяльності проти Швеції та іноземної держави”. Пізніше прокурор Генрік Олін визначив іноземну державу як Сполучені Штати.
За даними прокуратури, Скворцов таємно та обманним шляхом збирав інформацію для російської військової розвідки РФ у період з 1 липня 2014 року по листопад 2022 року. Розкриття цих даних “могло завдати шкоди безпеці Швеції та США”.
Також зазначено, що компанія Скворцова протягом дев’яти років постачала новітні технології в РФ, заборонені санкціями. Зауважується, що цей бізнес був “частиною російської державної системи” та служив для незаконних закупівель та обходу обмежень на Заході.
Обвинувачений діяв у співпраці з особами, які перебувають у Швеції та за кордоном, багато з яких використовували вигадані імена. Попри набуття громадянства у 2012 році, від російського паспорта Скворцов так і не відмовлявся.
Скворцов був затриманий у листопаді 2022 року разом зі своєю дружиною Оленою Кульковою у Наці під Стокгольмом. Росіянина заарештували, його дружину звільнили без пред’явлення звинувачень після розслідування шведської служби безпеки.
Нагадаємо, провідний журналіст-розслідувач Bellingcat Христо Грозєв виявив “цікавих сусідів у Москві” у подружньої пари, затриманої нещодавно у Швеції за підозрою у шпигунстві. Ними виявились агенти ГРУ.
- Обвинувачені у шпигунстві на користь Росії є громадянами Болгарії та були затримані в лютому у Великій Британії і з того часу перебувають під вартою.
- Громадянин Німеччини, що працював у військовому секторі, був заарештований за підозрою в шпигунстві на користь Росії.
- Російські військові таємно встановлюють шпигунське програмне забезпечення на смартфонах українців, які перетинають кордон з Російською Федерацією.
- Польща затримала ще одного члена російської шпигунської мережі, довівши загальну кількість осіб, заарештованих під час розслідування, до 15 осіб.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.
Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.
Російські цивільні літаки, які мали замінити Boeing і Airbus після запровадження західних санкцій, суттєво подорожчали, хоча серійне виробництво досі не розпочалося. Про це свідчить протокол наради у мінтрансі РФ за участю представників авіакомпаній, держкорпорації РФ “Ростех”, Об’єднаної авіабудівної корпорації (ОАК) та Росавіації.
Під час обстрілу російськими дронами по Полтаві 3 липня загинув 21-річний Олександр Ляшик, котрий працював у Полтавській ОВА.
Заступника головнокомандувача Військово-морського флоту РФ генерал-майор Михайла Гудкова ліквідували на території Курської області, підтвердив губернатор Приморського краю РФ Олег Кожемяко.