Росіяни встановлюють шпигунські програми на телефони українців, які в’їжджають до РФ – ЦНС

Джерело: Центр національного спротиву.

Російські військові таємно встановлюють шпигунське програмне забезпечення на смартфонах українців, які перетинають кордон з Російською Федерацією.

Відтак, вищезгадане програмне забезпечення дозволяє віддалено керувати пристроєм та отримати доступ до його геолокації, а також файлів.

За даними ЦНС, випадки встановлення зафіксовано зокрема й на смартфонах українців, які в’їжджали до РФ з країн Європейського Союзу.

Окрім цього, за даними Генштабу ЗСУ, на Херсонщині окупанти погрожують місцевому населенню, що у разі відсутності російського паспорта громадян примусово депортують до Сибіру та конфіскують усе майно.

У населеному пункті Генічеськ тимчасово захоплених територій Херсонської області набирають оберти репресії проти громадян України. За наявною інформацією, потрапити “на підвал” стало в рази легше, бо місцеві колаборанти, бажаючи вислужитись перед окупаційною владою РФ, постійно здійснюють наклепи на громадян, проводять безпідставні перевірки.

У День Збройних сил України Національний банк презентував нову обігову пам’ятну монету “Командування об’єднаних сил Збройних сил України”, номіналом 10 гривень.

Президент Володимир Зеленський підписав закон №3474-IX (законопроєкт №9656-д) щодо додаткового оподаткування банків. Раніше проєкт закону ухвалили парламентарі Верховної Ради. 

Посольство Китаю у Великій Британії закликало уряд “виправити свої помилки” після накладення санкцій на китайські компанії.

У середу, 5 грудня, президента Росії Володимира Путіна супроводжували на Близькому Сході чотири російські винищувачі під час його поїздки до Саудівської Аравії та Об’єднаних Арабських Еміратів.

Заступник міністра фінансів Денис Улютін повідомив, що станом на сьогодні надходження до місцевих бюджетів збільшились на 15 % порівняно з аналогічним періодом 2022 року.