На тимчасово окупованих територіях росіянам не вдається запустити свої ЗМІ через нестачу пропагандистів – ЦНС

Джерело: Центр національного спротиву.

На тимчасово окупованих територіях Запорізької та Херсонської областей росіяни не можуть запустити філії свого пропагандистського холдингу через відсутність достатньої кількості персоналу.

Росіяни продовжують проводити політику інформаційної блокади тимчасово окупованих територій й натомість розвивають мережу пропагандистів.

За даними ЦНС, від початку повномасштабного вторгнення окупанти вже створили низку псевдомісцевих ЗМІ на тимчасово окупованих територіях, які контролюються росіянами. Проте пропагандистів не вистачає для повноцінного функціонування цих ЗМІ й подальшого розширення.

Так, у Запорізькій й Херсонській областях окупанти досі не змогли запустити філіали ВГТРК (окупаційний пропагандистський холдинг) через відсутність персоналу.

Відтак росіяни створюють “різноманітні навчальні центри”, які фінансуються з Кремля, задля пошуку “молодих й талановитих журналістів”.

Фактично це центри, куди через різноманітні “громадські рухи” потрапляє молодь у пошуках слави й легких грошей. Зокрема такий центр запрацював у Мелітополі (“Медіатополь”).

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 вересня. З початку доби відбулося 139 бойових зіткнень, з яких 34 досі тривають.

Ввечері 17 вересня російські війська масовано атакували Запорізьку область. Внаслідок обстрілу загинуло двоє осіб та пʼятеро отримали поранення, повідомив голова Запорізької ОВА Іван Федоров.

Військовослужбовці 12-ї бригади спеціального призначення “Азов” Національної гвардії України прикинулися російськими розвідниками, аби захопити у полон трьох солдатів РФ.

Секретаріат Уповноваженого із захисту державної мови продовжує фіксувати системні порушення мовних прав громадян України в інтернеті. З початку 2024 року надійшла 421 скарга щодо порушення частини шостої статті 27 Закону “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, котра регламентує використання державної мови в мережі інтернет (що майже на 50% менше, ніж за цей період у 2023 році).

В ООН заявили про готовність прибути на територію Курської області, підконтрольну Силам оборони. Водночас організація виявляється потребує “дозволу” Російської Федерації.