Втрати ворога: за добу знищено ще 820 окупантів

Джерело: Генеральний штаб Збройних сил України

В Україні триває 630-та доба повномасштабного російського вторгнення. За цей час українські захисники знищили вже понад 314 тисяч російських загарбників.

За даними від Генштабу, станом на 15 листопада 2023 року, у широкомасштабній російсько-українській війні, армія ворога зазнала таких втрат (дані орієнтовні):

  • особового складу ‒ близько 314 290 (+820 за добу)
  • танків ‒ 5 377 (+15 за добу)
  • бойових броньованих машин ‒ 10 104 (+18 за добу)
  • артилерійських систем – 7 647 (+58 за добу)
  • РСЗВ – 884 (+2 за добу)
  • засоби ППО ‒ 582 (+2 за добу)
  • літаків – 323 (+1 за добу)
  • гелікоптерів – 324
  • БпЛА оперативно-тактичного рівня – 5 675 (+26 за добу)
  • крилаті ракети ‒ 1 562 (+1 за добу)
  • кораблі/катери ‒ 22
  • підводні човни – 1
  • автомобільної техніки та автоцистерн – 10 020 (+47 за добу)
  • спеціальна техніка ‒ 1 083 (+2 за добу)

Протягом минулої доби авіація Сил оборони завдала 10 ударів по районах зосередження особового складу, озброєння та військової техніки противника. Також силами та засобами протиповітряної оборони знищено штурмовик Су-25, 2 ударних БпЛА типу “Shahed-136/131”, 17 розвідувальних БпЛА та одну керовану авіаційну ракету Х-59.

Підрозділи ракетних військ уразили 6 районів зосередження особового складу, озброєння та військової техніки, пункт управління, 17 артилерійських засобів на вогневих позиціях, 3 засоби протиповітряної оборони та склад паливно-мастильних матеріалів противника.

  • Речник об’єднаного пресцентру Сил оборони Таврійського напрямку Олександр Штупун повідомив, що 14 листопада Сили оборони збили російський штурмовик Су-25. Вартість літака становить близько $11 млн.

Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.

Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.

В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.