Міненерго і американська Tetra Tech підписали угоду про співпрацю у протимінній діяльності
Джерело: Міністерство енергетики України
Міністерство енергетики України і американська компанія Tetra Tech домовилися про співпрацю у розмінуванні енергетичної інфраструктури України.
Відповідний меморандум у присутності Германа Галущенка та віцепрезидента компанії Tetra Tech, Inc Стіва Прістлі підписали заступник міністра Ярослав Демченков і керівник проєкту Tetra Tech, Inc Джефф Колдвелл.
Під час підписання угоди про співпрацю у протимінній діяльності між Міненерго та Tetra Tech Герман Галущенко зазначив, що розмінування енергетичних об’єктів – один з пріоритетів, завдяки якому енергетики зможуть швидше відновлювати електро- і газопостачання населенню.
За попередніми оцінками компаній паливно-енергетичного сектору, площа територій енергетичної інфраструктури, які потребують обстеження на наявність ділянок, забруднених мінами та вибухонебезпечними залишками війни, становить понад 30 тисяч гектарів лише на підконтрольних Україні територіях.
Найбільш замінованими є території енергетичної інфраструктури Запорізької, Донецької та Харківської областей. Також розмінування потребують об’єкти у Миколаївській, Дніпропетровській, Херсонській, Сумській, Чернігівській, Житомирській областях.
“Враховуючи це, нам надзвичайно потрібна допомога партнерів у розмінуванні”, – наголосив очільник Міненерго Герман Галущенко.
Своєю чергою, керівник проєкту Tetra Tech Джефф Колдвелл зазначив, що укладені домовленості допоможуть покращити енергетичну безпеку в Україні.
Передбачається, що Tetra Tech, Inc надаватиме технічну допомогу та консультативну підтримку Mіненерго в реалізації заходів протимінної діяльності.
Також сторони співпрацюватимуть для безпечного відновлення критичної енергетичної інфраструктури України шляхом очищення енергетичних об’єктів, їх майданчиків та прилеглих територій від вибухонебезпечних пережитків війни та їх компонентів, що створюють загрозу життю та здоров’ю людей, та забезпечення належної безпечної експлуатації енергетичних об’єктів.
- Франція планує направити у посольство Французької Республіки в Україні технічного радника високого рівня, який опікуватиметься питаннями гуманітарного розмінування території України.
- Міністерка економіки України Юлія Свириденко заявила, що у майбутньому Україна зможе експортувати нові технології розмінування.
- Міністерство економіки сформувало цілісну стратегію інформаційного менеджменту гуманітарного розмінування території України, яка базується на data-орієнтовному підході – аналізувати дані допомагатиме штучний інтелект.
- На сьогодні в Україні у межах розмінування обстежено понад 47% сільгоспземель, які запланували повернути до господарської експлуатації. Загалом з початку 2023 року обстежено понад 225 тисяч гектарів земель.
Російська влада залучила сотні громадян Ємену до участі у війні проти України, використовуючи обіцянки високооплачуваної роботи та можливість отримання російського громадянства. Після прибуття до Росії багато хто з них був примусово завербований до збройних сил та відправлений на фронт.
У районі Часового Яру на Донеччині українські військові ліквідували Магомеда Бучаєва, який раніше працював продюсером російського пропагандистського телеканалу RT.
Посол України в Туреччині Василь Боднар заявив, що закриття Туреччиною проток Босфор і Дарданелли на початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну завадило окупантам захопити Одесу та Миколаїв.
Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган і генеральний секретар НАТО Марк Рютте 25 листопада у столиці Туреччини мають провести переговори, зокрема щодо війни в Україні.
У межах української гуманітарної ініціативи “Зерно з України” Південна Корея планує надати допомогу в розмірі 6 мільйонів доларів. Ця інформація була оголошена під час засідання ініціативи, яке відбулося у неділю, 24 листопада.