Під Авдіївкою росіяни втратили вкрадені у Грузії БМП-1У — Defense Express

Джерело: Defense Express

Під час штурмів Авдіївки російські війська використовували бойові машини піхоти БМП-1У, які вкрали в армії Грузії під час нападу у 2008 році. Зауважується, що принаймні одна така ББМ в розпорядженні ворога втрачена у боях, що зафіксувала РУБпАК 47-ої механізованої бригади.

Про те, що армія РФ використовує зокрема й БМП-1У, вкрадені у Грузії, вперше стало відомо у вересні 2023 року із відео російських пропагандистів.

Де до цього моменту росіяни зберігали вкрадені БМП-1У, та скільки таких машин поставлено в стрій російських військ лишалось невідомим.

Джерело: Залишки знищеної БМП-1У, яку рашисти використали для боїв на Авдіївському напрямку/ Пресслужба 47-ої бригади

У виданні припустили, що при плануванні штурму Авдіївки командування армії РФ навмисне пішло на максимальне “вигрібання” всіх залишків по техніці на базах зберігання. Зазначається, що окупанти розуміли свої потенційні втрати, а також намагалися здійснити максимальний тиск на позиції ЗСУ.

Зауважимо, в Україні триває 630-та доба повномасштабного російського вторгнення. За цей час, станом на 14 листопада, українські захисники знищили вже понад 314 тисяч російських загарбників.

Протягом минулої доби авіація Сил оборони завдала 10 ударів по районах зосередження особового складу, озброєння та військової техніки противника. Також силами та засобами протиповітряної оборони знищено штурмовик Су-25, 2 ударних БпЛА типу “Shahed-136/131”, 17 розвідувальних БпЛА та одну керовану авіаційну ракету Х-59.

Підрозділи ракетних військ уразили 6 районів зосередження особового складу, озброєння та військової техніки, пункт управління, 17 артилерійських засобів на вогневих позиціях, 3 засоби протиповітряної оборони та склад паливно-мастильних матеріалів противника.

Довідка. БМП-1У – українська модернізація радянської бойової машини піхоти. Під час російсько-грузинської війни у серпні 2008 року, армія РФ захопила до 14 грузинських БМП-1У. Загалом до початку цієї війни Україна постачила Грузії 15 бойових машин піхоти.

9 квітня єврокомісарка з питань розширення ЄС Марта Кос на спільний пресконференції з Каєю Каллас та Денисом Шмигалем поіформувала, що Європейський Союз скерує на обороноздатність України 9 млрд євро до кінця 2025 року.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 9 квітня. Від початку цієї доби відбулося 111 бойових зіткнень.

На перемовинах у Стамбулі РФ та США обговорюватимуть відновлення прямого авіасполучення та повернення дипломатичної власності РФ.

СБУ 9 квітня провела допит перших двох полонених китайських найманців, котрі воювали на боці РФ проти України. Відповідне відео опублікував президент Володимир Зеленський на сторнці у Facebook.

Угорщина може підтримати санкції Заходу проти Росії , якщо Дональд Трамп використає їх, щоб покарати російського лідера Володимира Путіна за неприйняття його угоди щодо припинення війни проти України.