У МОЗ спростували інформацію про нібито спалах скарлатини у Києві
Джерело: МОЗ України
У Міністерстві охорони здоров’я України спростували неправдиву інформацію про нібито спалах скарлатини у Києві й зазначили, що наразі зареєстровані поодинокі випадки, що є характерними серед захворювань, які щороку реєструють на території країни.
Загалом за 10 місяців цього року у столиці було зареєстровано 375 випадків скарлатини. З них 372 випадки – серед дітей до 17 років. Найбільше – серед дітей, які відвідують дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади.
“Поодинокі випадки зареєстровано у різних групах та класах та є характерними серед захворювань, які щороку реєструють на території країни. Протиепідемічні заходи у школах посилено. Фахівці столичного ЦКПХ провели епідрозслідування випадків: зокрема, огляд кола контактних осіб та інформування навчальних закладів щодо протиепідемічних заходів”, – зазначили у відомстві.
У МОЗ наголосили, що наразі динаміка захворювання не вказує на спалах. Наприклад, у 2019 році у столиці було зафіксовано 1996 випадків скарлатини. У 2020 році – 656 випадків. У країнах з помірно холодним і вологим кліматом, як в Україні, випадки захворювання здебільшого реєструють восени і взимку.
На скарлатину найчастіше хворіють діти віком 1–9 років. Шлях інфікування – повітряно-краплинний. Зокрема, під час кашлю, чхання і навіть розмови хворого.
Щеплення проти скарлатини немає, але після того, як людина перехворіє, виробляється імунітет.
Захворювання може мати легкий, середній чи важкий перебіг. За легкої форми симптоми інтоксикації організму слабо виражені, блювота відсутня, ангіна. У разі важкої форми початок хвороби супроводжує висока температура, блювота, інколи діарея. Можливі запаморочення, набряк мозку і навіть розвиток коми.
Профілактика поширення хвороби полягає у ранньому виявленні та ізоляції хворого. Пацієнтам, хворим на скарлатину, призначають курс антибіотиків. Якщо антибіотик не призначався, ізоляція має тривати протягом 21 дня.

Зображення: МОЗ
Скарлатина – гостре інфекційне захворювання, яке проявляється ураженням мигдаликів ротоглотки та характерним висипом. У більшості випадків скарлатина починається раптово. Розвивається ангіна, язик спершу “біліє”, а до 4-го дня захворювання стає яскраво-червоним, на шкірі хворого виникає характерний висип – дрібні яскраво-рожеві або червоні цятки, які часто сверблять.
- У Міністерстві охорони здоров’я України спростували неправдиву інформацію, яка шириться в інтернеті, про нібито спалах гепатиту А в областях України та впровадження через це карантину.
- 1 листопада в Івано-Франківській обласній клінічній інфекційній лікарні госпіталізували сімох осіб з гепатитом A, поінформувала заступниця генерального директора медзакладу Наталя Дьоміна. Серед пацієнтів зокрема троє дітей.
- У Вінницькій області заявили, що спалах гепатиту А є надзвичайною ситуацією природного характеру на регіональному рівні. Це передбачає посилення протиепідемічних заходів та введення обмежень.
Косатки, одні з найрозумніших морських істот, виявили дивну й досі не пояснену поведінку – вони приносять людям “подарунки” у вигляді їжі. Про це розповів морський біолог Джаред Тауерс, який зафіксував кілька подібних випадків у прибережних водах Канади.
Президент Володимир Зеленський заявив, що очікує наступного тижня розблокування закону про множинне громадянство – за його словами, він готовий підписати документ одразу після цього.
Акторка Кортні Кокс, відома за роллю Моніки в серіалі “Друзі”, опублікувала у соцмережах відео, в якому з гумором показала серію своїх “нікому не потрібних селфі”. У ролику – не глянцеві знімки, а кадри з алергією, почервонінням, прищами та моментами з повсякденного життя.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров зустрівся з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином у прибережному місті Вонсан. Під час зустрічі він охарактеризував стосунки між країнами як “непереможне бойове братерство”, повідомило МЗС Росії.
Компанія Google додала до свого додатка Gemini AI функцію, яка дозволяє створювати відео зі статичних зображень. Тепер користувачі, які мають платну підписку, можуть завантажити фото, додати текстовий опис – і отримати 8-секундне відео. Інструмент працює на базі генератора Veo 3 і вже встиг стати популярним серед тих, хто хоче анімувати старі світлини, вигадати фантастичні сцени або змонтувати короткі візуальні історії з кількох частин.