У двох селищах на Харківщині відновили світло, яке було відсутнє з початку вторгнення РФ

Джерело: АТ “Харківобленерго”
У Харківській області повністю відновили електропостачання двом селищам, які були без нього з початку російського повномасштабного вторгнення. Йдеться про села Донецьке та Сніжківка Оскільської громади.
За даними пресслужби, енергетики були вражені масштабами руйнувань інфраструктурних об’єктів і житлових будинків. Деякі селища були знищені вщент. Після окупації росіяни залишили розбиті підстанції, обірвані дроти та зруйновані опори.
Енергетики працювали разом із саперами.

Фото: АТ “Харківобленерго”
На Харківщині залишаються знеструмленими менш як 70 населених пунктів, понад половина з них знаходяться у прифронтовій зоні. Поки йде війна, там неможливо провести відновлювальні роботи.
Всього в регіоні відновили електропостачання у майже 400 населених пунктах, де зареєстровано понад 215 тисяч абонентів.
- Станом на 16 листопада – через бойові дії та з інших причин – без електроенергії залишається 501 населений пункт по всій території України.
Президент США Дональд Трамп розглядає можливість конфіскувати близько $5 млрд російських активів за кордоном і передати їх Україні.
В Україні з’явилися нові боєприпаси, що дозволяють ефективно боротися з дронами за допомогою стандартних автоматів. Оборонний кластер Brave1 ініціював розробку антидронових набоїв, що в рази підвищують шанси військових уразити рухому ціль.
У тимчасово окупованому Криму за перше півріччя 2025 року правозахисники зафіксували 65 затримань, зокрема 15 – щодо представників корінного кримськотатарського народу. За аналогічний період 2024 року підтвердили 71 випадок (21), а у 2023 – 101 (66).
Протягом тижня російська армія здійснила масований обстріл більшості регіонів України, застосувавши понад 1,8 тисячі безпілотників, більше ніж 1,2 тисячі авіаційних бомб і 83 ракети, повідомив президент Володимир Зеленський.
Репортаж американської газети The New York Times з Курщини “Ландшафт смерті. Що залишилось там, де Україна вторгнулась в Росію”, створений за участі бойовиків підрозділу “Ахмат”, викликав хвилю критики. Українські журналісти та представники МЗС обурені легітимізацією кремлівської пропаганди під виглядом журналістики.