У Чорному морі на морській міні підірвався балкер з зерном – Reuters

Джерело: Reuters

Торгове судно, що перевозило зерно, зазнало легких пошкоджень біля узбережжя України ймовірно потрапивши під плавучу морську міну.

Чотири морські та торговельні джерела повідомили, що балкер Georgia S під прапором Ліберії, навантажений вантажем пшениці, прямував із порту Південного, коли його атакували у відкритому морі 16 листопада.

Джерело в українському уряді повідомило Reuters, що, ймовірно, на судно потрапила плаваюча морська міна.

Згідно з даними компанії MarineTraffic, яка займається відстеженням суден і морською аналітикою, судно прямувало до румунського порту Констанца.

Після виходу з підтриманої ООН угоди в липні, яка гарантувала безпечні поставки українського зерна через Чорне море, Росія неодноразово атакувала українську портову інфраструктуру, а також встановлювала морські міни.

  • 8 листопада, продовжуючи терор цивільного судноплавства, російські війська вдарили протирадіолокаційною ракетою Х-31П в напрямку одного з портів Одещини із літаків тактичної авіації в Чорному морі поціливши у надбудову цивільного судна під прапором Ліберії в момент його заходу в порт.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.