У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт про єдину роумінгову зону з ЄС
Джерело: Верховна Рада України
У Верховній Раді України зареєстрували євроінтеграційний законопроєкт № 10265 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації норм європейського законодавства з питань роумінгу”.
Прийняття законопроєкту наблизить законодавство України до acquis ЄС відповідно до переліку й умов, визначених угодою про асоціацію.
Це створить умови для практичної інтеграції України до Єдиного цифрового ринку ЄС через отримання Україною режиму внутрішнього ринку з ЄС в частині послуг роумінгу й приєднання до єдиної роумінгової зони “Роумінг як вдома”.
Українці отримають можливість користуватися домашніми тарифами мобільного зв’язку на території держав-членів ЄС та не сплачувати додаткові кошти за послуги роумінгу.
Своєю чергою, громадяни ЄС матимуть такі ж права під час відвідування України. Це створить спільну роумінгову зону України та ЄС, що сприятиме вільному руху громадян України та ЄС на території спільної роумінгової зони та дасть можливість користуватися перевагами “Роумінг як вдома” без сплати додаткових коштів за послуги роумінгу.
Зокрема, покращиться інвестиційний клімат для бізнесу у сфері електронних комунікацій, оскільки вітчизняні суб’єкти господарювання отримають високий ступінь довіри, працюючи за єдиними правилами з європейськими партнерами відповідно до законодавства ЄС.
- 18 жовтня міністр цифрової трансформації Михайло Федоров повідомив, що Україна підписала меморандум про співпрацю з Міністерством транспорту Латвії з метою запуску 5G у нашій країні.
- Німеччина виділяє 700 тисяч євро на гранти для українських телеком-компаній з метою відновити інтернет-інфраструктуру на деокупованих територіях. Проєкт запускає Мінцифри спільно з німецьким урядом.
Президент Володимир Зеленський оприлюднив спільну заяву лідерів Франції, Німеччини, Польщі, Великої Британії та України за результатами зустрічі в Києві.
Суддя федерального суду Каліфорнії Сьюзен Іллстон 9 травня тимчасово заборонила близько 20 державним агентствам продовжувати широкомасштабні скорочення, ініційовані президентом США Дональдом Трампом. Заборона діятиме протягом двох тижнів.
Сполучені Штати погодили передачу Україні 125 далекобійних ракет та 100 ракет для зенітно-ракетних комплексів Patriot від Німеччини.
Колишнього міського голову Херсона, Володимира Миколаєнка, російські окупанти викрали у квітні 2022 року. Чоловіка планували обміняти, однак він відмовився, поступившись своїм місцем тяжкохворому полоненому.
Мільярдер й засновник Microsoft Білл Гейтс заявив, що планує передати “практично всі” свої статки на благодійність через свій фонд.