Аргентина обрала нового президента: раніше прозахідний Хав’єр Мілей підтримав Україну
Джерело: BBC
На президентських виборах в Аргентині, з результатом у 56% голосів, переміг крайній правий політик Хав’єр Мілей. Його опонент, міністр економіки Серхіо Масса побажав успіхів новому лідерові.
Економіст, музикант та телеведучий часто нагадував експрезидента США Дональда Трампа та колишнього главу Бразилії Жаїра Болсонару через його різкий стиль і суперечливі висловлювання.
Раніше він закликав “покинути хворий песо заради долара США” та обіцяв спалити Центральний банк.
Одначе, виборці сподіваються, що анонсовані економічні реформи нового президента вгамують інфляцію, що перевищує 150% в Аргентині.
Мілей визначив себе анархо-капіталістом. Він обіцяє скоротити державні видатки на 15% ВВП та зменшити кількість міністерств в уряді з 18 до 10. Також планує зменшити роль держави в економічному житті та домогтися зменшення податків.
Він також критикує Росію, Бразилію та Китай. Натомість виступає за зближення зі США та Ізраїлем.
Зауважимо, в інтерв’ю The Economist Мілей заявив, що одним з перших засудив повномасштабне вторгнення РФ до України.
Президент України Володимир Зеленський вже привітав Мілея, висловивши вдячність “за чітку позицію на підтримку України”. Та запевнив у подальшій співпраці на розвиток державних відносин.
Congratulations to @JMilei on his convincing victory in Argentina’s presidential elections. I appreciate his clear stance in support of Ukraine. I look forward to working together to strengthen our
cooperation and restore international order based on international law.
— Volodymyr Zelenskyy / Володимир Зеленський (@ZelenskyyUa) November 20, 2023
Результати виборів в Аргентині привітали й США спільно з ЄС. Зокрема радник з нацбезпеки США Джейк Салліван висловив сподівання на розвиток “потужних двосторонніх відносин на основі спільної відданості правам людини, демократичним цінностям та прозорості”.
- За сприянням української діаспори з Аргентини до Польщі прибула вже 15-та партія гуманітарної допомоги від початку повномасштабного вторгнення РФ. Цього разу вага вантажу склала 12,5 тонн.
- Національний центр кібербезпеки Великої Британії (NCSC) заявив, що такі країни, як Росія, ймовірно, намагатимуться втрутитися в результати виборів в багатьох країнах наступного року.
- Високопосадовець Федеральної розвідувальної служби Швейцарії (NDB) у зверненні до членів Комісії з питань зовнішньої політики Національної ради повідомив, що Швейцарія стала осередком для п’ятої частини російських шпигунів, які діють у Європі.
9 квітня єврокомісарка з питань розширення ЄС Марта Кос на спільний пресконференції з Каєю Каллас та Денисом Шмигалем поіформувала, що Європейський Союз скерує на обороноздатність України 9 млрд євро до кінця 2025 року.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 9 квітня. Від початку цієї доби відбулося 111 бойових зіткнень.
На перемовинах у Стамбулі РФ та США обговорюватимуть відновлення прямого авіасполучення та повернення дипломатичної власності РФ.
СБУ 9 квітня провела допит перших двох полонених китайських найманців, котрі воювали на боці РФ проти України. Відповідне відео опублікував президент Володимир Зеленський на сторнці у Facebook.
Угорщина може підтримати санкції Заходу проти Росії , якщо Дональд Трамп використає їх, щоб покарати російського лідера Володимира Путіна за неприйняття його угоди щодо припинення війни проти України.