Представлена Іраном нова модифікація дрона Shahed є складнішою для виявлення — речник
Джерело: телемарафон
Ірані офіційно представив нову модифікацію дрона Shahed-136, що отримала назву Shahed-238. Речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат зазначив, що вона є складнішою для виявлення.
“От зараз вже з’явилися новини, що Іран новий шахед випускає з реактивним двигуном, з різним радіолокаційним наведенням. Є різні варіанти. Цей шахед є дуже реактивним. Він пофарбований у чорний матовий колір, що ще може ускладнити роботу візуального виявлення. Не знаю, чи отримуватиме їх Росія, але досвід такий у цих держав є”, — сказав Ігнат.
Речник помітив, що Росія стала частіше запускати дрони у нічний час, аби ускладнити їх візуальне виявлення. У такий спосіб країна-агресор постійно змінює тактику застосування ударних БПЛА.
Юрій Ігнат нагадав, що в Україні серійно виготовляють аналог великого іранського безпілотника Shahed-136.
“В Україні вже виготовляють зразки, які долітають до Москва-сіті. Хочеться їх мати більше. Хочеться, щоб ефективніше їх застосовували, щоб масово, щоб вони були стійкими для РЕБ, щоб вони могли леліти на тисячі кілометрів, щоб Росії завдавати таких же болючих ударів, як вона завдає нам”, — сказав він.
За його словами, Повітряні сили мають засоби, що надали партнери, та, які використовують по окупованій території Криму, Донецької, Луганської та Херсонської областей.
- Вночі 21 листопада війська РФ атакували Україну ударними безпілотниками та ракетами. Більшість ворожих цілей – знищено.
10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.
Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.
Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.
З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.
Міністерство закордонних справ привітало ухвалення резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи “Російська агресивна війна проти України: необхідність притягнення до відповідальності та уникнення безкарності”.