Північна Корея може запустити супутник-розвідник
Джерело: BBC News
Японські ЗМІ повідомляють, що Північна Корея може спробувати запустити третій розвідувальний супутник вже опівночі 30 листопада.
У Токіо заявили, що Пхеньян повідомив їх про дев’ятиденне вікно для запуску, яке закінчується о 23:59 за місцевим часом 30 листопада.
Японія співпрацюватиме з Південною Кореєю, щоб “настійно закликати” КНДР не продовжувати запуск, який, за їхніми словами, порушить резолюції ООН.
Цього року Пхеньяну двічі не вдалося вивести супутник-розвідник у космос.
Супутник-розвідник є бажаним для північнокорейського лідера Кім Чен Ина, оскільки це дозволить йому відстежувати вхідні атаки та точніше планувати власні.
Однак Рада Безпеки ООН заборонила Пхеньяну запускати супутники, оскільки розглядає це як привід для випробування ракетних технологій КНДР.
- У вівторок, 14 листопада, міністр оборони США Ллойд Остін заявив, що країни-члени ООН стурбовані тим, що Китай і Росія допомагають Північній Кореї розширювати свій військовий потенціал та уникати санкцій ООН.
- Держсекретар США Ентоні Блінкен має прибути до Сеула (Південна Корея) в середу, 8 листопада, для переговорів, оскільки союзники посилюють співпрацю через стурбованість щодо більш тісних військових зв’язків Північної Кореї з Росією.
- Північна Корея могла надати Росії балістичні ракети малої дальності та зенітні ракети на додаток до артилерійських снарядів для війни проти України, заявив військовий високопосадовець Південної Кореї.
Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.
Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.
Нова зустріч Контактної групи з питань оборони України у “форматі Рамштайн” відбудеться 11 квітня у Брюсселі під головуванням Великої Британії та Німеччини.
Україна у березні експортувала товарів на понад $3,6 млрд — це на 4,5% більше, ніж у березні минулого року, та на 18% більше проти лютого 2025 року. Тоді як усього за перший квартал 2025 року експорт товарів сягнув майже $9,9 млрд.
2 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову України у 2025 році становить майже $10 млрд.