У Бразилії зафіксували найспекотнішу температуру в історії
Джерело: BBC News
У Бразилії зафіксували найспекотнішу температуру за всю історію – 44,8C.
Рекорд встановлено в неділю, 19 листопада, в місті Арасуаї, що в штаті Мінас-Жерайс на південному сході Бразилії.
Високі температури пояснюють феноменом Ель-Ніньо та зміною клімату. Синоптики зазначають, що цього тижня спека, швидше за все, зменшиться.
За даними Національного інституту метеорології (Inmet) найвища температура в Арасуаї в 44,8C побила попередній рекорд країни в 44,7C, зафіксований у 2005 році.
Через спеку по всій країні оголошено “червоний” рівень небезпеки.
Високі температури призвели до того, що Тейлор Свіфт скасувала один зі своїх концертів у Ріо-де-Жанейро після того, як фанатка померла від спеки на її концерті.
- 2023 рік буде найспекотнішим за будь-який інший рік за всю історію спостережень, повідомили вчені перед кліматичним самітом цього місяця.
Оксфордський університет на церемонії Encaenia вручив почесні докторські ступені за визначні досягнення у своїх професійних сферах вісьмом науковцям. Серед них зокрема історики Сергій Плохій і Тімоті Снайдер.
На Черкащині керівника структурного підрозділу одного з підприємств підозрюють у незаконному видобутку вторинних каолінів. Протиправна діяльність завдала державі понад 190 мільйонів гривень збитків.
30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.
Міністерство закордонних справ Ірану викликало тимчасового повіреного у справах України в Тегерані у зв’язку з висловлюваннями окремих українських посадовців щодо дій США та Ізраїлю проти Ісламської Республіки.
Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.