Росіяни вивезли до Білорусі понад 2400 українських дітей – Reuters
Джерело: Reuters
За даними дослідження, проведеного Лабораторією гуманітарних досліджень Єльської школи громадської охорони здоров’я, що фінансується Державним департаментом США, росіяни вивезли на територію Білорусі понад 2400 українських дітей.
Як розповіли в агентстві, дітей викрадали щонайменше з 17 міст Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей України, що дослідники Єльського університету назвали “постійною практикою”.
Зокрема дослідникам вдалося встановити, що понад 2 тисячі дітей було перевезено до дитячого центру “Діброва” в Мінській області Білорусі в період із вересня 2022 року по травень 2023 року, а 392 дитини було доправлено до 12 інших установ.
“Систематичні зусилля Росії з виявлення, збору, депортації і перевиховання дітей України здійснювалися за сприяння Білорусі. РФ і білоруський режим спільно координують і фінансують переміщення дітей з окупованої Росією України через територію Росії до Білорусі”, – йдеться в повідомленні.
При цьому вказано, що перевезення дітей до Білорусі через територію Росії “зрештою координувалося” між російським президентом Володимиром Путіним і самопроголошеним лідером Білорусі Олександром Лукашенком.
За словами дослідників, на території Білорусі діти проходили військовий вишкіл і перевиховання, а Лукашенко, своєю чергою, особисто схвалив використання державних організацій для перевезення дітей з України до Білорусі та фінансування їхнього транспортування.
- Міжнародний Червоний хрест зреагував на поїздку голови білоруського ЧХ Дмитра Шевцова на тимчасово окуповані території України, під час якої він фактично зізнався у викраденні українських дітей та депортації їх до Білорусі.
Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.
Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.
На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.
Надвечір 24 липня рятувальникам вдалося ліквідувати усі осередки пожеж, спричинені російським авіаударом по Харкову.
Європейські санкції проти найбільшого в Індії нафтопереробного заводу, частково підконтрольного “Роснафті”, поступово почали позначатися на його роботі. Так, спершу покупці перестали вивозити нафтопродукти, зокрема танкери скасовували відвантаження пального, забороненого до постачання в ЄС. Тепер же завод постав перед новою проблемою: постачальники сировини також почали від нього відмовлятися.