Зеленський провів двосторонні зустрічі з Шарлем Мішелем і Маєю Санду: деталі

Джерело: Офіс президента
Президент України Володимир Зеленський провів двосторонні зустрічі з президентом Європейської Ради Шарлем Мішелем і президенткою Республіки Молдова Маєю Санду, які перебувають у нашій країні з візитом.
Глава держави подякував президенту Європейської Ради за візит, який відбувається в День Гідності та Свободи, і відзначив важливість допомоги, яку Україна отримує під час повномасштабного вторгнення РФ.
“Я радий усім результатам нашої великої роботи. Усіх нас – парламенту, уряду – щодо імплементації всіх рекомендацій (Європейської комісії. – Ред.). Ми справді розраховуємо на потужне рішення в грудні”, – сказав Володимир Зеленський.
Президент України наголосив, що наша держава також розраховує на продовження фінансової та військової допомоги.

Зображення: Офіс президента
Під час зустрічі з президенткою Молдови глава держави відзначив важливість подальшого розвитку спільних інфраструктурних проєктів. Також лідери обговорили розширення можливостей українського експорту, зокрема територією Молдови.

Зображення: Офіс президента
“Україна та Молдова мають спільну мету – членство у Європейському Союзі. І спільно рухаються до реалізації цієї мети. Дуже символічно, що зараз, через десять років після нашої Революції Гідності, ми разом. Ми разом додаємо результатів для наших країн і зміцнюємо і наш регіон, і всю Європу”, – зазначив Володимир Зеленський.
Глави держав наголосили на важливості розвитку регіональної співпраці.
Президенти обговорили питання безпеки, а також виклики, які постають перед Україною та Молдовою в зимовий період.
Лідери скоординували кроки щодо двосторонньої співпраці в енергетичній галузі.
- Президентка Молдови Мая Санду у вівторок, 21 листопада, прибула до Києва.
- Президентка Молдови Мая Санду заявила, що покійний лідер ПВК “Вагнер” Євген Пригожин планував на початку року переворот у Молдові.
- У межах участі в ІІІ саміті Європейської політичної спільноти президент України Володимир Зеленський провів зустріч із президентом Європейської Ради Шарлем Мішелем.
Президент США Дональд Трамп розглядає можливість конфіскувати близько $5 млрд російських активів за кордоном і передати їх Україні.
В Україні з’явилися нові боєприпаси, що дозволяють ефективно боротися з дронами за допомогою стандартних автоматів. Оборонний кластер Brave1 ініціював розробку антидронових набоїв, що в рази підвищують шанси військових уразити рухому ціль.
У тимчасово окупованому Криму за перше півріччя 2025 року правозахисники зафіксували 65 затримань, зокрема 15 – щодо представників корінного кримськотатарського народу. За аналогічний період 2024 року підтвердили 71 випадок (21), а у 2023 – 101 (66).
Протягом тижня російська армія здійснила масований обстріл більшості регіонів України, застосувавши понад 1,8 тисячі безпілотників, більше ніж 1,2 тисячі авіаційних бомб і 83 ракети, повідомив президент Володимир Зеленський.
Репортаж американської газети The New York Times з Курщини “Ландшафт смерті. Що залишилось там, де Україна вторгнулась в Росію”, створений за участі бойовиків підрозділу “Ахмат”, викликав хвилю критики. Українські журналісти та представники МЗС обурені легітимізацією кремлівської пропаганди під виглядом журналістики.