«Довга Доба»: у Києві відбувся показ фільму про початок повномасштабного вторгнення РФ

Джерело: Міністерство культури та інформаційної політики України
21 листопада, у День Гідності та Свободи, у Києві відбувся допрем’єрний показ документального фільму про початок повномасштабного вторгнення РФ в Україну.
Над стрічкою працював український режисер Алан Бадоєв спільно з каналом “1+1 Україна”.

Зображення: Мінкульт
До створення кінострічки долучилися 12 тисяч українців, які фільмували російські злочини на свої телефони, аби світ міг побачити та запам’ятати ціну, яку платить Україна за свободу. Документ, написаний голосами наших співгромадян, вперше представлено українській та міжнародній спільноті та медіа.

Зображення: Мінкульт
Стрічка “Довга Доба” є хронікою перших місяців повномасштабної війни, які відтворено через особисті історії українців. Фільм розробляли 1,5 року. Він містить майже 200 годин відеоматеріалів.
“Цей фільм – це капсула часу, це свідчення. Він зроблений для того, щоб ніхто і ніколи не переписав нашу історію, щоб ніхто і ніколи не зміг сказати, що було якось по-іншому. Ми нічого не знімали, усе, що сьогодні ви побачите на екрані, є документом. Це просто відеофайли, які нам надсилали, і ми з них зробили стрічку. Іноді, коли ми передивлялися файл, то не знали, як закінчиться історія. Тобто, ми починали дивитися, захоплюватися людиною, а потім розуміли, що вона вже загинула, а її вчинки залишились у нас, і ми можемо передати історію цієї людини”, – розповів режисер Алан Бадоєв.
Всеукраїнська прем’єра у кінотеатрах відбудеться вже незабаром, після чого стрічку “Довга доба” покажуть на телеканалі “1+1 Україна”.
- На Міжнародному фестивалі незалежного кіно в Буенос-Айресі відбудеться показ українського фільму режисерки Марини Ер Горбач – “Клондайк”.
- На 80-му кінофестивалі у Венеції відбудеться світова премʼєра стрічки української режисерки Анни Бурячкової “Назавжди-Назавжди”.
Протягом тижня російська армія здійснила масований обстріл більшості регіонів України, застосувавши понад 1,8 тисячі безпілотників, більше ніж 1,2 тисячі авіаційних бомб і 83 ракети, повідомив президент Володимир Зеленський.
Репортаж американської газети The New York Times з Курщини “Ландшафт смерті. Що залишилось там, де Україна вторгнулась в Росію”, створений за участі бойовиків підрозділу “Ахмат”, викликав хвилю критики. Українські журналісти та представники МЗС обурені легітимізацією кремлівської пропаганди під виглядом журналістики.
Нацполіція встановила виконавців вбивства полковника СБУ Івана Воронича у Києві. Чоловіка й жінку ліквідували під час затримання.
Триває 1236-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.
За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.