Україна стала повноцінною учасницею програми ЄС «Механізм сполучення Європи»
Джерело: Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України
Верховна Рада ратифікувала угоду між Україною та Європейським Союзом про участь у програмі ЄС “Механізм сполучення Європи”.
Саму угода підписано у червні цього року у Львові в межах зустрічі міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександра Кубракова з Єврокомісаркою з питань транспорту Адіною Велян.
Програма “Механізм сполучення Європи” (Connecting Europe Facility, CEF) функціонує в межах ініціативи “Шляхи солідарності”. Реалізація програми сприятиме покращенню транспортного сполучення України з ЄС та налагодженню експорту з України до країн Європи в цілому.
Вона дозволить залучати фінансування ЄС для підтримки розвитку транс’європейських мереж транспорту, енергетики та цифрових послуг.
Як країна-учасниця, Україна тепер також може подавати заявки за проєктами для грантової підтримки від Європейської Комісії (у розмірі 50% від вартості проєктів). Особливий акцент робиться на реалізації вже схвалених Європейською Комісією інфраструктурних проєктів з модернізації залізничних та автомобільних пунктів пропуску через державний кордон із Польщею, Румунією, Угорщиною та Словаччиною.
Йдеться про наступні пункти пропуску:
- Мостиська – Медика
- Ягодин – Дорогуськ
- Рава Руська – Гребенне
- Краківець – Корчова
- Чоп – Чієрна-над-Тисою
- Батєво – Еперьєшке
- Чоп – Захонь
- Лужанка – Берегшурань
- Порубне – Сірет
- Вадул-Сірет – Вікшані
Загальна сума гранту на модернізацію всіх пунктів пропуску складає понад €82 мільйони.
- 26 вересня країни східного крила ЄС закликали Європейську комісію посилити перевірку “коридорів солідарності” для українського зерна та запровадити депозитну систему для експорту.
- На території Словаччини перевізники блокують рух вантажівок через пункт пропуску “Вишнє-Нємецке”.
- Переговори між Україною та Польщею у понеділок, 13 листопада, стосовно розблокування пунктів пропуску для вантажного пропуску через страйк польських перевізників не дали результату. Українська сторона запропонувала компромісні кроки.
Федеральний апеляційний суд США у Вашингтоні відхилив угоду про визнання вини Халіда Шейха Мохаммеда — головного обвинуваченого в організації терактів 11 вересня 2001 року.
Співробітники Служби безпеки України під час проведення спецоперації ліквідували агентів російських спецслужб, які за завданням ФСБ РФ здійснили убивство полковника СБУ в Києві.
Американський журналіст Такер Карлсон закликав позбавляти громадянства американців, які воювали на боці України або Ізраїлю.
Триває 1236-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.
Заступник директора ФБР Ден Бонжіно може подати у відставку через незгоду з позицією Міністерства юстиції США стосовно матеріалів справи засудженого за сексуальні злочини мільярдера Джеффрі Епштейна.