Європарламент хоче запровадити санкції проти відповідальних за окупацію частини Грузії
Джерело: Deutsche Welle
Російські окупаційні сили мають відповісти за порушення суверенітету Грузії та прав людини, мовиться у заяві Європарламенту нової резолюції, в якій закликали Раду ЄС запровадити адресні санкції.
Європарламент ухвалив резолюцію, в якій закликали Раду Європейського Союзу запровадити адресні санкції проти осіб, відповідальних за порушення суверенітету, територіальної цілісності та прав людини в Грузії.
23 листопада за резолюцію проголосували 495 депутатів, проти – 7, ще 50 осіб утрималися.
Європарламентарі просять Раду ЄС скласти список санкцій з урахуванням “списку Отхозорія-Татунашвілі”, який уряд Грузії затвердив у 2018 році. До нього входять особи, звинувачені та засуджені за порушення прав людини в окупованих Росією грузинських регіонах.
Під час дебатів про вбивство в Південній Осетії громадянина Грузії Тамаза Гінтурі, депутатка від Чехії Маркета Грегорова закликала до введення санкційних заходів.
Коли російські війська почали стріляти в наших українських сусідів, ми швидко відреагували та застосували санкції. По сусідству з нами є ще одна окупована країна, громадян якої вбиває та викрадає Росія. Грузія далі від нас? Так. Чи має це значення? Ні. Я насамперед закликаю Раду ЄС включити до наступного пакету санкцій тих, хто несе відповідальність за смерть Тамаза Гінтурі та за страждання грузинів, – заявила вона.
Європарламент рішуче засудив вбивство Тамаза Гінтурі та викрадення Левана Дотіашвілі, висловив співчуття сім’ям усіх убитих громадян Грузії та закликав до ретельного розслідування цього та інших вбивств, а також до притягнення винних до відповідальності.
Парламентарі зажадали “звільнення всіх громадян Грузії, які незаконно утримуються окупаційним режимом”.
Євродепутати нагадали, що 6 листопада 2023 року, напередодні оприлюднення рекомендації Єврокомісії надати Грузії статус кандидата на вступ до ЄС, російські окупаційні сили вбили громадянина Грузії Тамаза Гінтурі і викрали, а потім під тиском міжнародного співтовариства звільнили Левана.
- Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі наголосила, що побоюється загрози гібридної війни з боку Москви, тому владі необхідно перевіряти усіх росіян у країні.
- Раніше глава Грузії висловила побоювання, що глава РФ Володимир Путін може використати російських ухилянтів та переселенців для активізації політики “захисту російськомовних громадян” та початку нової війни.
- 8 серпня 2008 року розпочалося російське вторгнення до Грузії – цю війну ще називають П’ятиденною, Серпневою, або війною 888. Приводом для введення військ стала підтримка Росією сепаратистів в Абхазії та Південній Осетії.
Суд Гельсінкі у Фінляндії постановив конфіскувати спідницю у жінки, яку визнали винною в замаху на крадіжку. Злочин, ймовірно, вчинили за допомогою цього предмету одягу.
Кількість жертв повені в американському штаті Техас зросла до щонайменше 129 осіб, ще 166 людей залишаються зниклими безвісти.
Президент Фінляндії Александр Стубб таємно взяв участь у змаганнях з тріатлону, використавши псевдонім.
У США лікарі за допомогою риб’ячої шкіри загоїли глибоку рану на шиї недоношеної Еліани Девос.
У Великій Британії відкликали понад 11 тисяч флаконів очних крапель Zaditen через проблеми на виробництві, що могло призвести до нестерильності препарату.