У Музеї історії міста Києва відкрилась виставка про трансформацію святкування Різдва

Джерело: Міністерство культури та інформаційної політики України

Днями в Музеї історії міста Києва відкрилася виставка “Київська ялинка від XIX століття – до сьогодення”.

Експозиція демонструє, як змінювались традиції святкування Різдва в Україні та трансформацію ялинки – від різдвяної в ХІХ і початку ХХ століть до новорічної у 1930-90-і роки. Поступово вона знову повертається до різдвяної. Так, цьогоріч Україна святкуватиме Різдво 25 грудня разом з європейською спільнотою.

Зображення: Мінкульт

Радянська влада всюди вплітала пропаганду – за тих часів навіть новорічні іграшки були рупором для неї. Вифлеємську зірку замінили на п’ятикутну “кремлівську”, замість ангелів – картонні та ватні піонери й червоноармійці. В іграшках відображалися досягнення Радянського Союзу – освоєння Півночі, космосу, кукурудзяна кампанія.

Зображення: Мінкульт

Вінтажні ялинкові іграшки, фігурки з вати та пап’є-маше, каркасні, прикраси з тонкого скла ручної роботи, гірлянди, картонні та пластикові іграшки, фабричні скляні іграшки – все це можна побачити на виставці.

Окрім цього, на відвідувачів чекають мальовничі та графічні роботи українських митців із зображенням видів зимового Києва з фондів Музею історії міста Києва.

Зображення: Мінкульт

У мережі деякі розкритикували шеф-кухаря Євгена Клопотенка через зйомки шоу програми “Реальна історія” в трапезній Києво-Печерської лаври. Адміністрація лаври опублікувала свою заяву стосовно цього.

Канадський співак Джастін Бібер у документальному фільмі “Джастін Бібер: Пори року” розповів, що тривалий час був залежним від наркотиків.

Генеральний директор OpenAI Сем Альтман пожертвує мільйон доларів з особистих коштів до інавгураційного фонду Дональда Трампа.

16 грудня в Бундестазі відбудеться голосування щодо вотуму довіри канцлеру Олафу Шольцу. Це стане ключовим етапом у процесі, який може призвести до дострокових парламентських виборів, запланованих на 23 лютого, після краху тристоронньої коаліції.

Члени Ініціативної групи “Першого грудня” – Ольга Айвазовська, Олександра Гнатюк, Володимир Єрмоленко, Євген Захаров, Йосиф Зісельс, Мирослав Маринович, Олександра Матвійчук і Ярослав Яцків – представили суспільству свої міркування щодо ключових цінностей у період війни.