З Росії до Африки почне надходити безоплатне зерно для зміцнення впливу — Bloomberg

Джерело: Bloomberg

Найближчими днями до Африки почнуть прибувати російські вантажі безоплатного зерна. У такий спосіб Кремль намагається посилити свій вплив на континенті та зміцнити зв’язки з африканськими країнами.

Ще Москва насилає найманців ПВК “Вагнера”, аби підтримувати нестабільні уряди. На сьогодні Африка залишається незначним гравцем. Торік ці країни мали обсяг двосторонньої торгівлі з континентом лише 18 млрд доларів, що лише трохи менше за 282 млрд доларів з Китаєм.

Фонд колишнього президента ПАР Табо Мбекі організував дослідження, яким намагався розвіяти думку, що РФ несе головну відповідальність за зростання цін на харчові продукти. Це дослідження підтримав фонд російського мільярдера Андрія Мельниченка. Згідно з ним зазначено, що прямі або непрямі санкції, накладені на РФ та Білорусь, скоротили світове постачання добрив і аміаку на 40,8 млн тонн до квітня 2023 року.

Російська добрива не підлягали під міжнародні санкції, але накладені штрафи на власників компаній, що їх виробляють, разом з обмеженнями з боку банківської та логістичної галузей призвели до падіння експорту торік. Згодом постачання відновилися та відбулося зниження цін.

Аналіз впливу показав, що “зернова угода”, з якої РФ вийшла у липні, допомогла прогодувати близько 95 млн осіб. Утім домовленості не забезпечили безперешкодного надходження добрив із Росії на світові ринки.

Минулого року мільярдер Мельниченко відвідав Південну Африку, аби лобіювати політиків для підтримки його прохання до ЄС розв’язувати проблеми з постачаннями добрив.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.