У Міноборони протестували українські безпілотні авіаційні комплекси

Джерело: пресслужба Міноборони

Міністерство оборони випробовує українські безпілотні авіаційні комплекси. На випробуваннях зокрема тестували переважно FPV-дрони від шістьох виробників.

Зауважується, що під час випробувань перевіряли роботу безпілотників під впливом випромінювання комплексу радіоелектронної боротьби (РЕБ). Також окремо тестували стійкість БпЛА до придушення сигналу відеозв’язку та каналу керування безпілотником.

У відомстві повідомили, що один з виробників продемонстрував серійну розробку дрона-камікадзе. Зразок показав стійкість каналів відеозв’язку та управління дроном у протистоянні з комплексом РЕБ. Окрім того, виробник наголосив, що розроблена модель уже добре зарекомендувала себе у бойових умовах та має досить стабільні показники у протистоянні з ворожими засобами РЕБ.

Тож, у разі успішних майбутніх випробувань і допуску до експлуатації цього БпАК, підприємство готове до масштабування виробництва.

Зазначається, що оборонне відомство влаштовує регулярні схожі випробування. Водночас кількість підприємств, які з власної ініціативи працюють над створенням сучасних українських безпілотників, нині сягає кількох сотень.

Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.

Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.

Нова зустріч Контактної групи з питань оборони України у “форматі Рамштайн” відбудеться 11 квітня у Брюсселі під головуванням Великої Британії та Німеччини.

Україна у березні експортувала товарів на понад $3,6 млрд  — це на 4,5% більше, ніж у березні минулого року, та на 18% більше проти лютого 2025 року. Тоді як усього за перший квартал 2025 року експорт товарів сягнув майже $9,9 млрд. 

2 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову України у 2025 році становить майже $10 млрд.