Вперше за чотири роки Китай, Південна Корея та Японія спільно узгодили тристоронній саміт

Джерело: Kyodo

26 листопада головні дипломати Японії, Південної Кореї та Китаю погодилися прискорити зусилля стосовно організації саміту лідерів держав “якнайшвидше” в межах перших за чотири роки особистих переговорів на рівні міністрів закордонних справ у Пусані.

Міністерка закордонних справ Японії Йоко Камікава повідомила журналістам, що дипломати обговорили нещодавній запуск Північною Кореєю розвідувального супутника, і вона попросила Китай, який має значний економічний вплив на Пхеньян, зіграти певну роль у вирішенні ракетної програми країни та минулих викрадень громадян Японії.

Пандемія COVID-19 і напружені двосторонні зв’язки через історичні та територіальні розбіжності не дозволили трьом країнам провести переговори після саміту лідерів у грудні 2019 року та прямої зустрічі міністрів закордонних справ у серпні того ж року.

Камікава також зауважила, що вона домовилася з міністром закордонних справ Південної Кореї Пак Цзінь і головним дипломатом Китаю Ван І про сприяння співпраці між трьома країнами в шести сферах, включаючи охорону здоров’я, безпеку і торгівлю, під час підготовки до саміту.

Зустріч відбулася через кілька днів після запуску Пхеньяном супутника з використанням заборонених технологій балістичних ракет, що викликало засудження з боку Японії та Південної Кореї. Китай не критикував запуск.

Пак на початку переговорів заявив, що стабільність на Корейському півострові є “передумовою для миру та процвітання” регіону. Він зазначив, що міністри домовилися продовжувати спілкування на всіх рівнях для розв’язання північнокорейської ядерної проблеми.

Своєю чергою, Ван заявив, що Пекін готовий співпрацювати з Токіо та Сеулом, аби повернути тристороннє співробітництво “на правильний шлях і прагнути до його надійного та стабільного розвитку”.

26 вересня високопоставлені дипломати Південної Кореї, Китаю та Японії домовилися, що лідери їхніх країн зустрінуться у “якнайшвидший зручний час”, сигналізуючи про відновлення дипломатичного співробітництва.

Зауважується, що переговори мають на меті заспокоїти стурбованість Пекіна відносно зміцнення співпраці Токіо та Сеула з Вашингтоном.

Тристоронні саміти між сусідніми країнами традиційно проводяться за участю прем’єр-міністра Китаю, одначе, Південна Корея також наполягає на окремому візиті глави держави Сі Цзіньпіна.

Також стало відомо, що у межах політики нормалізації двосторонніх відносин Китай та США створили дві робочі групи, зокрема економічну та фінансову, для забезпечення тіснішої комунікації між фінансово-економічними блоками їхніх урядів.

  • 20 вересня у своєму зверненні до Генеральної Асамблеї ООН президент Південної Кореї Юн Сок Йоль заявив, що його країна спільно зі своїми союзниками “не буде стояти осторонь”, якщо Північна Корея отримає допомогу Росії.
  • Південна Корея, Японія та Сполучені Штати рішуче засудили постачання зброї та військового обладнання Північною Кореєю до Росії та заявили, що підтверджують “кілька” поставок такої зброї, мовиться у спільній заяві.
  • 22 жовтня Південна Корея спільно з Японією та Сполученими Штатами провела повітряні навчання поблизу Корейського півострова, повідомили південнокорейські військові, що стало першою такою співпрацею між трьома країнами.

Ворожий безпілотник “Shahed” влучив в навчальний заклад у Сумській громаді, є поранені.

Уранці 14 липня спецпредставник США з питань Росії та України Кіт Келлог прибув до Києва.

Дональд Трамп заявив, що Сполучені Штати передадуть Україні ракети до комплексів ППО Partiot для захисту від російських атак.

Триває 1237-ма доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем спрогнозував “рекордний потік озброєння” Україні вже найближчими днями.