Маск прямує до Ізраїлю на тлі звинувачень в антисемітизмі – Reuters
Джерело: Reuters
Мільярдер та винахідник Ілон Маск, якого звинувачують у розпалюванні антиєврейської ненависті на своїй платформі Х, сьогодні зустрінеться з президентом Ізраїлю Ісааком Герцогом, а також ізраїльтянами, родичів яких утримують бойовики ХАМАС у Газі.
В офісі Герцога заявили, що під час зустрічі президент зосередить увагу на необхідності вживання заходів для боротьби “зі зростаючим антисемітизмом в Інтернеті”. Разом з тим, ізраїльський 12-й канал повідомив, що в понеділок Маск зустрінеться ще з прем’єр-міністром Біньяміном Нетаньягу.
Як зазначили в агентстві, остання їхня зустріч була у Каліфорнії в середині вересня. Тоді прем’єр закликав підприємця знайти баланс між захистом свободи слова і боротьбою з мовою ненависті на Х. У відповідь Маск заявив, що він проти антисемітизму і всього, що “сприяє ненависті та конфлікту”.
Утім, 15 листопада Маск підтримав антисемітський допис у соцмережі X (колишній Twitter), у якому користувач написав про те, що “єврейські громади розпалюють ненависть до білих людей”.
За кілька днів американська група Media Matters, яка відстежує медіа на наявність дезінформації, опублікувала дослідження, у якому йдеться про те, що платформа розміщувала рекламу поруч із пронацистськими публікаціями.
Своєю чергою, деякі великі компанії, такі як Apple та Disney, в п’ятницю, 17 листопада, заявили, що припинять свою рекламу в соціальні мережі Ілона Маска X після того, як він підтримав антисемітський допис.
Серед таких компаній також є Disney, Apple , Paramount, NBCUniversal, Comcast, Lionsgate і Warner Bros. Discovery, материнська компанія CNN.
- Американський уряд не зможе розірвати зв’язки із мільярдером та винахідником Ілоном Маском, оскільки Білий дім надто залежить від бізнесмена, який “від схвалення безумних теорій змови перейшов до схвалення антисемітських висловів”.
Адміністрація Дональда Трампа активно працює над планом масових депортацій, прагнучи досягти цілі у мільйон депортованих іммігрантів протягом першого року президентства. Однак, співробітники імміграційної служби та аналітики все більш скептично ставляться до того, що адміністрація Трампа може депортувати таку кількість іммігрантів за один рік.
Міністр закордонних справ Андрій Сибіга наголосив, що питання про членство України в НАТО не повинно зніматися з порядку денного військово-політичного блоку, оскільки це важливо для забезпечення трансатлантичної безпеки. Він також додав, що Україна готова зробити свій внесок у разі вступу до Альянсу.
У Херсоні внаслідок атаки російського дрона 12 квітня загинув волонтер БФ “Справжні” Олег Сальник.
Іспанія запропонувала заснувати новий оборонний фонд, який надаватиме безповоротні гранти для зміцнення оборонних ліній Європи та підтримки України, використовуючи заморожені активи російського центрального банку.
Президент США Дональд Трамп звільнив смартфони, комп’ютери та інші технічні пристрої й компоненти від дії взаємних мит, згідно з новими вказівками митної та прикордонної служби США.