З січня в Австралії заборонять імпорт одноразових вейпів

Джерело: BBC

Від січня в Австралії заборонять імпорт одноразових вейпів, аби приборкати нікотинову залежність серед підлітків.

Також буде введено нові закони про заборону виробництва, реклами та постачання одноразових вейпів всередині країни.

Заборону ухвалено на тлі ширшого руху до повної відмови від рекреаційного вейпінгу.

Вважається, що вейпінг – це один зі способів кинути палити. Проте міністр охорони здоров’я Австралії наголосив, що вейпінг лише створив нові покоління залежних від нікотину.

Вейпи або електронні сигарети – це пристрої, які живляться від літієвих батарейок та містять картриджі, наповнені рідинами, до складу яких входить нікотин, штучні ароматизатори та низка інших хімічних речовин.

З 2021 року в Австралії заборонено купівлю та імпорт вейпів без рецепта лікаря. Проте, попри такі обмеження, рівень залежних від нікотину продовжує зростати.

Дослідження, проведене Сіднейським університетом на початку цього року, свідчить, що понад чверть підлітків віком 14-17 років вживали сигарети, а дослідження австралійської благодійної організації Cancer Council показали, що 9 із 10 підлітків тієї ж вікової групи могли легко отримати доступ до нікотинових вейпів.

У травні австралійський уряд оголосив про свій намір поступово відмовитися від використання одноразових вейпів, але досі він не надав конкретних часових рамок.

Однак нещодавно уряд Австралії повідомив, що заборона на імпорт одноразових вейпів почне діяти 1 січня, а до березня в країну також буде заборонено ввозити багаторазові нетерапевтичні вейпи.

Імпортери та виробники, які постачають терапевтичні вейпи, також повинні будуть дотримуватися жорсткіших державних норм щодо ароматизаторів, рівня нікотину та упаковки їхніх продуктів.

Експерти попереджають, що ще недостатньо відомо про довгострокові наслідки вживання сигарет.

Дослідження Університету Джона Гопкінса пов’язали цю практику з хронічними захворюваннями легенів і астмою.

А в Австралії вчені, які вивчали рідини, які використовуються у вейпах, попередили, що вони містять “набір хімікатів”, які впливають на здоров’я легенів.

  • Король Сполученого Королівства Великої Британії і Північної Ірландії Чарльз III нещодавно підтвердив план прем’єр-міністра Великої Британії Ріші Сунака щодо остаточної заборони куріння для наступного покоління.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте здійснить дводенний візит до Вашингтона, де зустрінеться з президентом США Дональдом Трампом, держсекретарем Марко Рубіо, міністром оборони Пітом Гегсетом, та членами Конгресу. 

Сербія віддана стратегічному партнерству зі США та має намір розвивати співпрацю з Вашингтоном у всіх сферах — від енергетики до штучного інтелекту, повідомив президент країни Александар Вучич за результатами зустрічі з представником Державного департаменту США з питань Європи Бренданом Ханраханом.

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем спрогнозував “рекордний потік озброєння” Україні вже найближчими днями.

Під час Саміту щодо майбутнього Нової Каледонії було підписано проект угоди, згідно з якою Франція закріпить у конституції новий статус архіпелагу, визнавши державою у своєму складі.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 липня. На даний час загалом відбулося 152 бойових зіткнення.