З початку року до поліції надійшло 244 тисячі заяв щодо вчинення домашнього насильства
Джерело: Національна поліція України
Очільник Національної поліції України Іван Вигівський повідомив, що від початку року до поліції надійшло майже 244 тисячі заяв та повідомлень громадян щодо вчинення домашнього насильства, і це найпоширеніший вид гендерно зумовленого насильства в Україні.
“Війна, безумовно, вплинула на всіх громадян. Постійне напруження, стрес спричиняють агресію та конфлікти, а відтак ці фактори – серед тих, що зумовлюють домашнє насильство. Цього року до поліції надійшло 243 980 заяв та повідомлень про правопорушення, пов’язані з домашнім насильством. З них звернень від жінок – 76,5 %, ще понад 20% повідомлень, які надійшли до поліції, від чоловіків та більш ніж 3% від загальної кількості – це звернення від дітей”, – розповів Іван Вигівський під час конференції для представників та представниць правоохоронного сектору “Правосуддя, орієнтоване на постраждалих від гендерно зумовленого насильства”.
Також він додав, що лише за статтею 126-1 Кримінального кодексу України, саме вчинення домашнього насильства, слідчі розпочали понад 2,3 тис. кримінальних проваджень. Майже 2 000 кривдникам вже повідомлено про підозру.
Водночас за кожним другим повідомленням про домашнє насильство складено адміністративні протоколи, в третині випадків – винесено термінові заборонні приписи стосовно кривдників.
Очільник Нацполіції наголосив, що з метою належної організації роботи із запобігання та протидії домашньому насильству у відомстві створено 54 спеціалізовані підрозділи протидії домашньому насильству, в яких функціонують 62 мобільні групи реагування.
За його словами, ці мобільні групи реагують на вчинення домашнього насильства: поліціянти виносять термінові заборонні приписи, складають адміністративні протоколи, проводять профілактичні бесіди з кривдниками. Також правоохоронці контролюють дотримання вимог заходів тимчасового обмеження прав кривдників та здійснюють спільні із соціальними службами профілактичні рейди в сім’ї, де вчиняється домашнє насильство.
- Мінсоцполітики презентувало новий інструмент, який допоможе вдосконалити протидію домашньому насильству в Україні – дашборд “гарячих ліній”.
- Омбудсмен Дмитро Лубінець повідомив, що у Чернігівській області у власному будинку знайшли мертвою жінку, яка систематично потерпала від домашнього насильства з боку свого співмешканця. За даними Лубінця, загибла раніше зверталась за допомогою.
- Після повномасштабного вторгнення Росії в лютому 2022 року кількість зареєстрованих випадків домашнього насильства в Україні спочатку скоротилася. Але оскільки сім’ї повертаються у свої старі будинки або переселяються в нові, кількість випадків цього року різко зросла, згідно з раніше непублікованими даними Національної поліції.
Триває 1006-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 732 тисячі осіб.
За оцінками аналітиків, останнім часом росіяни просуваються значно швидше, ніж за весь 2023 рік, і не полишають намірів захопити всю Донецьку область.
У ніч проти 25 листопада російські війська на човнах здійснили висадку через річку Оскіл південніше Новомлинська на Харківщині.
У ніч проти 25 листопада російські війська атакували столицю безпілотниками. Внаслідок чергового ворожого обстрілу у Деснянському районі загорівся балкон, тоді як у Дарницькому – уламки БпЛА впали на приватну забудову.
У Білому домі нещодавно розглядали можливість публічного заклику до офіційного запрошення України до НАТО, проте вирішили поки що цього не робити.