З початку року до поліції надійшло 244 тисячі заяв щодо вчинення домашнього насильства

Джерело: Національна поліція України

Очільник Національної поліції України Іван Вигівський повідомив, що від початку року до поліції надійшло майже 244 тисячі заяв та повідомлень громадян щодо вчинення домашнього насильства, і це найпоширеніший вид гендерно зумовленого насильства в Україні.

“Війна, безумовно, вплинула на всіх громадян. Постійне напруження, стрес спричиняють агресію та конфлікти, а відтак ці фактори – серед тих, що зумовлюють домашнє насильство. Цього року до поліції надійшло 243 980 заяв та повідомлень про правопорушення, пов’язані з домашнім насильством. З них звернень від жінок – 76,5 %, ще понад 20% повідомлень, які надійшли до поліції, від чоловіків та більш ніж 3% від загальної кількості – це звернення від дітей”, – розповів Іван Вигівський під час конференції для представників та представниць правоохоронного сектору “Правосуддя, орієнтоване на постраждалих від гендерно зумовленого насильства”.

Також він додав, що лише за статтею 126-1 Кримінального кодексу України, саме вчинення домашнього насильства, слідчі розпочали понад 2,3 тис. кримінальних проваджень. Майже 2 000 кривдникам вже повідомлено про підозру.

Водночас за кожним другим повідомленням про домашнє насильство складено адміністративні протоколи, в третині випадків – винесено термінові заборонні приписи стосовно кривдників.

Очільник Нацполіції наголосив, що з метою належної організації роботи із запобігання та протидії домашньому насильству у відомстві створено 54 спеціалізовані підрозділи протидії домашньому насильству, в яких функціонують 62 мобільні групи реагування.

За його словами, ці мобільні групи реагують на вчинення домашнього насильства: поліціянти виносять термінові заборонні приписи, складають адміністративні протоколи, проводять профілактичні бесіди з кривдниками. Також правоохоронці контролюють дотримання вимог заходів тимчасового обмеження прав кривдників та здійснюють спільні із соціальними службами профілактичні рейди в сім’ї, де вчиняється домашнє насильство.

На полігоні під Ульмом українські військові проходять курси першої допомоги на полі бою. Для навчання закупили п’ять силіконових інтерактивних манекенів Simman 3G plus. Ціна однієї штуки – 100 000 євро, маса – 80 кг. 

Фотографи Влада та Костянтин Ліберови оприлюднили світлини українських військових, котрі лиш нещодавно повернулися з російського полону. Виснажені, у російському полоні армійці втрачають по 20, 30, а дехто навіть 40 кг. Українська сторона дотримується Женевської конвенції і закликає світову спільноту примусити РФ до виконання міжнародних обов’язків.

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв закликав канцлера Німеччини Олафа Шольца, котрий нині перебуває з візитом у країні, відмовитися від ідеї про те, що Росія може зазнати поразки на полі бою, і підтримати мирний план Китаю щодо України.

У НЕК “Укренерго” поінформували, що 17 вересня заходи обмеження споживання не прогнозуються. У компанії закликали споживати електроенергію ощадливо протягом всієї доби.

15 вересня відбувся останній день щорічної міжнародної виставки сучасного мистецтва viennacontemporary. Подія об’єднала провідних художників,…