СБУ заблокувала ще чотири «схеми для ухилянтів»

Джерело: СБУ

Служба безпеки України ліквідувала ще чотири схеми ухилення від мобілізації, які діяли у різних регіонах України.

За гроші фігуранти переправляли чоловіків призовного віку до країн Євросоюзу на підставі підроблених документів або в обхід контрольно-пропускних пунктів.

Вартість таких “послуг” становила до 8 000 доларів. Сума залежала від терміновості втечі та її способу.

У Києві та на Тернопільщині:

Викрито трьох ділків, які відправляли ухилянтів до країн Євросоюзу як водіїв міжнародних пасажирських рейсів.

Оборудку організував 48-річний киянин, який придбав на підставну особу транспортне підприємство.

Його спільник із Тернопільщини підшукував охочих уникнути мобілізації. Для безперешкодного перетину кордону їхні прізвища заздалегідь вносили до інформаційної системи “Шлях” як водіїв закордонних рейсів.

Ще одна спільниця фігурантів супроводжувала псевдоводіїв до зарубіжного пункту призначення і поверталася в Україну вже за кермом мікроавтобуса.

Для конспірації злочинних дій фігуранти кожні два тижні перереєстровували та змінювали номерні знаки своїх автомобілів. При цьому гроші за «послугу» ділки намагались отримувати переважно через посередників.

У Кропивницькому:

Затримано посадовця одного із підрозділів Держслужби з надзвичайних ситуацій у Кіровоградській області.

За хабарі він пропонував потенційним призовникам працевлаштуватися у ДСНС. У такий спосіб фігурант «гарантував» їм «бронь» від мобілізації.

На Закарпатті:

Двоє мешканців Тячівського району переправляли ухилянтів до сусідньої європейської країни вплав через прикордонну річку. У вартість «послуги» входив гідрокостюм, яким споряджали клієнтів.

На Буковині:

Затримано мешканця Чернівецького району – працівника місцевої будівельної фірми, який після роботи за гроші переводив ухилянтів до ЄС лісовими стежками.

За всіма викритими фактами тривають розслідування для встановлення всіх обставин злочинів та притягнення винних до відповідальності. Зловмисникам загрожує до 10 років тюрми з конфіскацією майна.

  • Служба безпеки України затримала в Одесі директора кадрової агенції та його спільника, які переправляли ухилянтів до ЄС під виглядом виїзду на закордонну роботу.
  • Служба безпеки України заблокувала низку нових схем ухилення від мобілізації та нелегального виїзду за кордон чоловіків призовного віку.

Вищий антикорупційний суд змушений розпочати розгляд справи “плівок ОАСК” заново, позаяк одна з членів колегії пішла у декретну відпустку і виникла необхідність її замінити іншим суддею.

Летючі лисиці, або великі крилани, — унікальні кажани, котрі мешкають у тропічних регіонах, зокрема в Західній Папуа, Індонезія. Вражаючі розмахи крил можуть сягати 1,5 метра, що робить їх одними з найбільших кажанів у світі.

В Україні розпочали перевірки встановлення інвалідності для 1695 посадовців із понад 30 державних органів. Справи, котрі підлягають перегляду, зосереджені на працівниках податкової, прокуратури та митниці. У разі необґрунтованих рішень МСЕК їх переглядатимуть відповідно до постанови уряду.

Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін повідомив, що конфіскацію майна корупціонерів, котрі пішли на угоду зі слідством, знищили законом про позбавлення колаборантів державних нагород.

У НЕК “Укренерго” поінформували, що в усіх регіонах України у вівторок, 26 листопада застосовуватимуть графіки відключення електроенергії. Енергетики закликали до ощадливого споживання світла.