Росіяни стали їхати через Естонію після закриття кордону з боку Фінляндії

Джерело: ERR

Після рішення Фінляндії щодо закриття прикордонних пунктів з Росією вже на чверть збільшився рух через естонсько-російський кордон.

“Ми маємо справу з гібридною атакою (з боку Росії – ред.), і закриття фінських прикордонних пунктів, безумовно, на нас впливає. Уже зараз кількість перетинів через естонсько-російський кордон зросла з 4000 до 5000”, – сказала керівниця бюро управління кордоном Департаменту поліції та прикордонної охорони (PPA) Еве Калмус.

За словами керівниці, нині ситуація не критична, оскільки до пандемії COVID-19 російський кордон щодня перетинали 10 000 осіб. Здебільшого їдуть громадяни в особистих справах, їхні родичі та працівники іноземних представництв. Не збільшилася кількість людей, які переїжджають з інших країн Європи через Естонію в Росію або назад.

Вона наголосила, що поки що в Естонії не фіксували випадків як у Фінляндії з мігрантами, коли їх виявляли на так званому “зеленому” кордоні. Нинішня гібридна атака відрізняється від атаки дворічної давності на кордонах Білорусі з Литвою, Польщею та Латвією.

“У PPA є свої антикризові плани, і ми змогли активно їх відпрацювати у співпраці з нашими внутрішніми партнерами – Силами оборони і Кайтселійтом, а також закордонним партнером Frontex”, – додала Калмус.

Біотехнологічна компанія Colossal Biosciences зі США оголосила про намір повернути до життя гігантського моа – безкрилого птаха з Нової Зеландії, який зник через кілька століть після прибуття перших людей на острови. Висота цього птаха сягала трьох метрів, а задніми лапами він міг завдати серйозного удару.

У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.

Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.

Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.

The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду є Меган Моббс. Меган  – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.