В Україні створять нові стандарти для будівництва укриттів у закладах освіти
Джерело: Міністерство освіти і науки України
Сьогодні, 30 листопада, Міністерство освіти і науки України підписало меморандум про взаєморозуміння з Житомирською міською радою та представництвом Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні щодо створення нових стандартів для укриттів.
Його мета – створення проєктно-технічної документації та дизайн-проєктів для укриттів у закладах освіти, які будуть використовуватися для побудови нових укриттів у школах і дитячих садочках в Україні.
Такі проєкти укриттів враховуватимуть потреби дітей задля психологічного та фізіологічного комфорту й відповідатимуть новим державним будівельним нормам.
Розроблена проєктна документація буде в загальному доступі для всіх громад України і завантажена в додаток “Дія”. Це дозволить всім громадам зекономити кошти та суттєво скоротити терміни для початку будівництва укриттів.
Уже в 2024 році перші укриття за новими стандартами облаштує Житомирська міська рада в закладах освіти міста. Надалі на базі цих стандартних проєктів МОН сприятиме облаштуванню укриттів у всій країні, щоб кожна дитина мала доступ до якісної освіти навіть під час війни.
У межах підписаного меморандуму буде розроблено проєктно-кошторисну документацію для садочків на 100, 150, 200 і 250 осіб проєктної потужності та для шкіл на 200, 300, 500, 700 осіб.
“Ця ініціатива – важливий внесок у забезпечення безперервного освітнього процесу. Завдяки укриттям діти зможуть продовжувати здобувати якісну освіту в комфортних й безпечних умовах”, – зазначили у МОН.
- 19 жовтня в одному з цивільних сховищ Києва відбулася презентація Всеукраїнського проєкту “Залізне укриття” за організації Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості України.
- Станом на сьогодні 70% навчальних закладів України забезпечено укриттями. За інформацією директора Департаменту організації заходів цивільного захисту ДСНС України Віктора Вітовецького, 70% або ж 19,7 тисячі навчальних закладів в Україні мають перевірені сховища для забезпечення захисту учнів, слухачів та викладацького складу.
- Від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну фонд захисних споруд цивільного захисту збільшився більш ніж утричі, що дозволяє забезпечити захист майже половини населення країни.
- В умовах повномасштабної війни в Україні укриття в закладах освіти та охорони здоров’я можна будувати без окремого відведення землі.
З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.
Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.
У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.
Рішення адміністрації Дональда Трампа зупинити частину військової допомоги Україні стосувалось озброєння, вже розміщеного на складах у Польщі.
Народний депутат Олексій Гончаренко та Центр стратегічних комунікацій спростували інформацію щодо скасування американських санкцій проти Росії.