Двох зрадників, які воювали проти ЗСУ під Авдіївкою та Бахмутом, засудили до 12 років тюрми

Джерело: СБУ

Двох зрадників, які вступили до лав окупаційних військ РФ та воювали проти України, засудили до 12 років ув’язнення.

Обидва зловмисники потрапили у полон українських захисників під час запеклих боїв під Авдіївкою та Бахмутом.

За матеріалами української спецслужби суд призначив їм 12 років тюремного ув’язнення.

Одним із засуджених є бойовик з позивним “КВН”, який напередодні 24 лютого 2022 року приєднався до окупаційних угруповань Південного військового округу Росії. Там його зарахували до складу 5-ї мотострілецької бригади країни-агресорки “Калашникова” та боєприпаси до нього.

На початку повномасштабного вторгнення РФ він будував фортифікаційні укріплення росіян на Херсонському та Миколаївському напрямках.

Згодом зрадник брав безпосередню участь у бойових діях проти Сил оборони під Мар’їнкою та в районі Красногорівки на Донеччині.

Інший бойовик на прізвисько “Кондрат” перебував у складі одного з окупаційних угруповань РФ на посаді гранатометника. У лавах загарбників він спочатку облаштовував російські укріпрайони та блокпости поблизу Сєвєродонецька у Луганській області.

Потім фігурант обстрілював бойові позиції українських захисників неподалік Кліщіївки на Донеччині.

На підставі зібраних доказів суд визнав обох зловмисників винними за ч. 1 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану).

Правоохоронці заочно оголосили підозру п’ятьом російським військовим, котрих вважають причетними до організації ракетного удару по Кривому Рогу 13 червня 2023 року.

Правоохоронці викрили канал незаконного переправлення військовозобов’язаних чоловіків через державний кордон до Молдови та невизнаного Придністров’я.

24 червня російські війська атакували автозаправну станцію на околиці Сум. Внаслідок ворожого обстрілу постраждали троє цивільних.

Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.

Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.