Коригувальника, який наводив ворожі ракети на Слов’янськ, засудили до 12 років ув’язнення

Джерело: СБУ

Коригувальника, який голосовими повідомленнями наводив російські ракети на Слов’янськ, засудили до 12 років позбавлення волі.

Зловмисник намагався виявити й передати агресору локації підрозділів Збройних сил України, СБУ та Держприкордонслужби в районі Слов’янська.

Найбільше його цікавили координати штабів, зосередження військової техніки та розташування складів з озброєнням українських захисників.

Отриману інформацію він дистанційно передавав окупантам через їхніх “зв’язкових”. Ними виявились – бойовик окремого мотострілецького полку та командир батальйону мотострілецької Єнакієво-Дунайської бригади Південного військового округу ЗС РФ.

Для передачі розвідувальних відомостей російський інформатор використовував голосові повідомлення в одному з популярних месенджерів. Таким чином він сподівався “анонімізувати” свої “звіти” агресору.

Розвіддані потрібні були загарбникам для підготовки ударів по інфраструктурі регіону.

Контррозвідники СБУ встановили місцеперебування зловмисника і затримали його у власному помешканні. У затриманого вилучено мобільний телефон, який він використовував для надсилання повідомлень окупантам.

За даними слідства, ворожим інформатором виявився мешканець Слов’янська, який підтримував збройну агресію РФ.

На підставі зібраних доказів суд визнав фігуранта винним за ч. 7 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (надання збройним формуванням держави-агресора допомоги у веденні бойових дій проти Збройних сил України та інших військових формувань).

Враховуючи співпрацю зі слідством, зловмисник отримав 12 років позбавлення волі.

Протягом доби російські армійці обстріляли Херсонську область, внаслідок чого двоє осіб зазнали поранень.

Міністр оборони Франції Себастьян Лекорню повідомив, що країна замовить 100 безпілотників у компанії Delair для України.

Нові санкції США проти РФ спонукатимуть зниження продажів російської нафти в Індію, найбільшого покупця нафти РФ, і ускладнять зусилля індійських державних нафтопереробників щодо забезпечення річних угод стосовно постачань, повідомили три галузевих джерела. 

Росія практично повністю відрізана від даних західних метеосупутників, заявив 29 лютого глава “Росгидромета” Ігор Шумаков.

29 лютого президент Франції Емманюель Макрон наголосив, що його заява відносно можливості направлення військ європейських країн до України “ретельно продумана”.