Туреччина вперше спорядила свої винищувачі для охорони повітряного простору Румунії

Джерело: пресслужба НАТО

30 листопада чотири турецькі винищувачі F-16 прибули на 86-ту авіабазу Борча в Румунії, щоб вперше взяти участь у розширеній місії НАТО з контролю за повітрям на півдні.

Спільно з літаками Румунії та Німеччини, турецькі винищувачі охоронятимуть повітряний простір НАТО на узбережжі Чорного моря та стримуватимуть потенційні загрози з повітря.

Зауважується, що цей крок демонструє відданість союзників НАТО підтримувати один одного та зміцнювати колективну оборону Альянсу.

Я вітаю направлення Німеччиною та Туреччиною додаткових винищувачів для місії повітряного контролю НАТО в Румунії, – зазначив виконуючий обов’язки речника НАТО Ділан Вайт. – Це є демонстрацією спроможності та рішучості захистити наших людей і території. Повітряні сили НАТО залишаються готовими відповісти на будь-яку загрозу з будь-якого напрямку, – додав він.

Разом із німецькими винищувачами Eurofighters та французькою наземною системою ППО MAMBA, турецькі F-16 перебуватимуть у Румунії протягом чотирьох місяців.

Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну НАТО посилила свою присутність у східній частині Альянсу, включно з більшою кількістю винищувачів і розвідувальних польотів.

  • 30 листопада чотири турецькі винищувачі F-16 прибули на 86-ту авіабазу Борча в Румунії, щоб вперше взяти участь у розширеній місії НАТО з контролю за повітрям на півдні.
  • Члени НАТО Туреччина, Румунія та Болгарія наближаються до угоди про створення спільних сил для знешкодження мін у Чорному морі внаслідок вторгнення РФ в Україну.
  • Міністр закордонних справ Швеції Тобіас Більстрем заявив у середу, 29 листопада, що Туреччина повідомила Швеції, що очікує ратифікувати заявку країни на членство в НАТО “протягом кількох тижнів”.

Обраний 47-м президентом США Дональд Трамп на кілька місяців відтермінував виконання своєї передвиборчої обіцянки завершити війну РФ проти України за “24 години”. Цю зміну європейські партнери розцінили як сигнал про те, що його адміністрація не планує негайно припиняти підтримку Києва.

У 2025 році Норвегія спрямує найбільшу військову допомогу у своїй історії — понад 2 мільярди євро — саме для України. Ці домовленості, зауважив глава Міноборони України, виведуть співпрацю на новий рівень.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 9 січня. З початку доби відбулося 144 бойових зіткнення.

Атака в Запоріжжі 8 січня призвела до найбільшої кількості цивільних жертв (загиблих та поранених осіб) в одному інциденті за майже два роки, що свідчить про серйозну загрозу для цивільних осіб через використання авіабомб у густонаселених районах, заявила Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні.

Росія вивела кораблі військово-морського флоту з Чорного та Азовського морів, повідомили у ВМС України.