Недостатнє оснащення ЗСУ загальмувало контрнаступ – WP
Джерело: The Washington Post
Уповільнення контрнаступу ЗСУ є наслідком низки причини, серед яких – прорахунки західних союзників та українського командування й недостатня забезпеченість військових озброєнням.
“Українські, американські й британські військові офіцери розробили вісім великих тактичних схем, щоб створити план кампанії”, – йдеться в матеріалі.
Утім, як зазначається, Вашингтон прорахувався в тому, наскільки ЗСУ могли перетворитися на збройні сили західного зразка за короткий період, особливо без надання Києву військово-повітряного оснащення, невід’ємного для сучасних операцій.
За словами співрозмовників видання, представники США й України розходилися в питаннях стратегії, тактики й часу. Зокрема Пентагон хотів, щоб наступ почався в середині квітня, аби не дати Росії продовжувати зміцнювати свої лінії. Тоді як в Україні вагалися, наполягаючи, що вони не мають належної підготовки та зброї.
Водночас вказано, що командування США було впевнене, що бронетанкова атака на російські лінії була можливою з військами та озброєнням, які на той час отримала Україна.
“Моделювання показало, що сили Києва в найкращому випадку могли вийти до Азовського моря та розрізати російські війська на півдні за 60-90 днів”, – мовиться в статті.
Своєю чергою, американська розвідка була більш песимістично налаштована, ніж військові США. Так, у розвідувальному співтоваристві попереджали, що шанси на успіх контрнаступу становлять лише 50/50, якщо враховувати багаторівневу оборону, яку Росія вибудувала взимку та навесні.
“Із наближенням очікуваного початку наступу українське військове керівництво побоювалося, що Україна зазнає катастрофічних втрат, тоді як американські посадовці вважали, що втрати зрештою будуть вищими без вирішального наступу”, – резюмували у виданні.
- Колишній директор ЦРУ та екскомандувач коаліціями під проводом США в Іраку та в Афганістані генерал Девід Петреус став співавтором книжки “Конфлікт: еволюція ведення війни з 1945 року до України”. У ній, зокрема. розповідається, чому контрнаступ ЗСУ 2023 року не приніс очікуваних результатів.
- Президент України Володимир Зеленський вважає, що з початком зими розпочалась нова фаза російсько-української війни. Зокрема глава держави вважає, що холодні місяці ускладнять бойові дії.
- На думку президента України Володимира Зеленського, імовірно, ще деокупація Криму буде легшою, аніж деокупація Донбасу.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові просунулись та збільшили зону контролю на Білгородщині.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.
17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.
В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.
Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.