Недостатнє оснащення ЗСУ загальмувало контрнаступ – WP

Джерело: The Washington Post

Уповільнення контрнаступу ЗСУ є наслідком низки причини, серед яких – прорахунки західних союзників та українського командування й недостатня забезпеченість військових озброєнням.

“Українські, американські й британські військові офіцери розробили вісім великих тактичних схем, щоб створити план кампанії”, – йдеться в матеріалі.

Утім, як зазначається, Вашингтон прорахувався в тому, наскільки ЗСУ могли перетворитися на збройні сили західного зразка за короткий період, особливо без надання Києву військово-повітряного оснащення, невід’ємного для сучасних операцій.

За словами співрозмовників видання, представники США й України розходилися в питаннях стратегії, тактики й часу. Зокрема Пентагон хотів, щоб наступ почався в середині квітня, аби не дати Росії продовжувати зміцнювати свої лінії. Тоді як в Україні вагалися, наполягаючи, що вони не мають належної підготовки та зброї.

Водночас вказано, що командування США було впевнене, що бронетанкова атака на російські лінії була можливою з військами та озброєнням, які на той час отримала Україна.

“Моделювання показало, що сили Києва в найкращому випадку могли вийти до Азовського моря та розрізати російські війська на півдні за 60-90 днів”, – мовиться в статті.

Своєю чергою, американська розвідка була більш песимістично налаштована, ніж військові США. Так, у розвідувальному співтоваристві попереджали, що шанси на успіх контрнаступу становлять лише 50/50, якщо враховувати багаторівневу оборону, яку Росія вибудувала взимку та навесні.

“Із наближенням очікуваного початку наступу українське військове керівництво побоювалося, що Україна зазнає катастрофічних втрат, тоді як американські посадовці вважали, що втрати зрештою будуть вищими без вирішального наступу”, – резюмували у виданні.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 26 липня. Від початку доби на фронті відбулося 122 бойові зіткнення.

Сили оборони України ліквідували російського полковника Лебедєва, який командував штурмовими діями у напрямку Великого Бурлука на Харківщині.

Політик від проросійської ультраправої партії “Альтернатива для Німеччини” (AfD) таємно воював добровольцем у лавах ЗСУ проти Росії. Через це його можуть виключити з партії.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 липня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 153 бойові зіткнення.

Від початку року кількість жертв серед цивільних в Україні через російські обстріли сягнула найвищого рівня за останні три роки.