США спрямують $3 млрд на «кліматичну допомогу» бідним країнам – Bloomberg
Джерело: Bloomberg
США мають намір виділити три мільярди доларів для фонду Організації Об’єднаних Націй, створеного з метою допомогти країнам, що розвиваються, скоротити викиди парникових газів та адаптуватися до зміни клімату.
Як розповіли в агентстві, обіцянка підтримки “Зеленого кліматичного фонду”, про яку повідомили представники Державного департаменту США, стане доповненням до нових зобов’язань на загальну суму 9,3 мільярда доларів, про внески до якої вже оголосили Велика Британія, Франція, Німеччина, Японія та інші країни.
“Зобов’язання адміністрації президента США Джо Байдена слідує за постійним збільшенням грантів, кредитів та іншого фінансування, яке Сполучені Штати спрямовували на боротьбу зі зміною клімату впродовж останніх років, намагаючись оговтатися від президентства Дональда Трампа, який вивів країну з Паризької кліматичної угоди та скасував фінансування основних ініціатив щодо стримування глобального потепління”, – йдеться в статті.
Примітно, що під час переговорів на нещодавніх кліматичних самітах обмеження фінансування і тривала неспроможність багатих країн забезпечити його сприяли глибокій недовірі і напрузі. Очікувалося, що “багатий світ” надаватиме 100 мільярдів доларів на рік на кліматичне фінансування для країн з економікою, що розвивається, починаючи з 2020 року, але, видається, він запізнився з цим показником на два роки.
За словами представника Державного департаменту, міжнародне фінансування кліматичних програм США досягнуло 5,5 мільярдів доларів у 2022 році, що більш ніж утричі перевищує 1,3 мільярда доларів, виділених у 2021 році.
Цього ж року фінансування кліматичних програм у США перевищить 8,25 мільярда доларів, розповів посадовець на умовах анонімності.
При цьому вказано, що представники адміністрації Байдена сподіваються заручитися підтримкою, скориставшись більшою поінформованістю про фонд ООН і його роботу.
Як відомо, США були змушені пропустити конференцію зі збору коштів для фонду в жовтні на тлі суперечок у Конгресі щодо бюджету уряду. Австралія, Італія, Швеція і Швейцарія також утрималися від нових внесків.
“Початковий загальний обсяг внесків дехто сприймав як розчарування, оскільки він був нижчим за 10,3 мільярда доларів, запропонованих для запуску фонду у 2014 році”, – мовиться в повідомленні.
- Верховний комісар ООН з прав людини Фолькер Тюрк назвав зміни клімату “причиною надзвичайних ситуацій з правами людини в багатьох країнах”.
Суд Гельсінкі у Фінляндії постановив конфіскувати спідницю у жінки, яку визнали винною в замаху на крадіжку. Злочин, ймовірно, вчинили за допомогою цього предмету одягу.
Кількість жертв повені в американському штаті Техас зросла до щонайменше 129 осіб, ще 166 людей залишаються зниклими безвісти.
Президент Фінляндії Александр Стубб таємно взяв участь у змаганнях з тріатлону, використавши псевдонім.
У США лікарі за допомогою риб’ячої шкіри загоїли глибоку рану на шиї недоношеної Еліани Девос.
У Великій Британії відкликали понад 11 тисяч флаконів очних крапель Zaditen через проблеми на виробництві, що могло призвести до нестерильності препарату.