Україна домовилася про допомогу від США щодо будівництва укриттів за допомогою 3D-принтерів

Джерело: сайт уряду

Україна уклала угоду з американською будівельною компанією Diamond Age. Документом передбачено співпрацю у використанні 3D-принтерів для зведення укриттів та фортифікацій на фронті.

Українська делегація була представлена Міністерством стратегічних галузей промисловості та АТ “Українська оборонна промисловість” (раніше відомою як “Укроборонпром”).

Ця інформація надійшла від уряду та базується на результаті зустрічі у США, під час якої представники Diamond Age висловили готовність співпрацювати та висловили бажання зайти на український ринок. Підписаний меморандум про співпрацю визначає напрямки спільної діяльності.

Однією з основних цілей візиту було обговорення можливостей збільшення виробничих потужностей українського військово-промислового комплексу та залучення американських науковців до розробок у галузі гуманітарних розмінувань.

30 квітня міністерка економіки Юлія Свириденко спільно із міністром фінансів США Скоттом Бессентом підписала Угоду ​​про створення Інвестиційного фонду відбудови США–Україна. Як зауважила міністерка, мовиться про співпрацю на десятиліття вперед.

Орієнтовна вартість робіт з відбудови сучасного корпусу лікарні “Охматдит” становитиме близько 396 мільйонів гривень. Проєктно-кошторисна документація наразі проходить експертизу, а тендер на капітальний ремонт сучасного корпусу оголосять на платформі Prozorro у першій половині травня.

Спецпредставник президента США з питань України Кіт Келлог наголосив, що главі РФ Володимиру Путіну варто визнати зміну ситуації на користь України. Генерал у відставці зауважив, що росіянам, попри шалені втрати у лавах своєї армії, за півтора року не вдалося досягти серйозних здобутків на фронті.

Прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді відмовився приїхати до Москви на 9 травня. Про те, що Моді не прийняв запрошення глави РФ Володимира Путіна брати участь в урочистих заходах, повідомив прессекретар Кремля Дмитро Пєсков.

Компанії McDonald’s і Coca-Cola досі розглядають російський ринок як зону підвищених ризиків і не планують повертатися до діяльності у цій країні, свідчать листи компаній до правозахисної групи B4Ukraine.