Під час закритого засідання Україна запросила у США нові види озброєнь, – Reuters

Джерело: Reuters
Під час закритого засідання конференції у Вашингтоні в середу, 6 грудня, офіційні особи Міністерства оборони України представили “список озброєнь для забезпечення потреб Сил оборони України”, який включає сучасні системи протиповітряної оборони, винищувачі F-18 “Hornet”, безпілотники, вертольоти і гелікоптери.
В цьому списку також є літаки C-17 Globemaster виробництва Boeing і C-130 Super Hercules виробництва Lockheed Martin. У список потрапили ударні вертольоти Apache компанії Boeing, а також гелікоптер Black Hawk.
В списку також була зброя, яку Україна вже має, як-от танки Abrams і 155-міліметрова артилерія, а також така зброя, як F-16, безпілотники та ракети великої дальності ATACMS.
- Сенат Сполучених Штатів не підтримав припинення дебатів щодо законопроєкту про пакет міжнародної допомоги, який, зокрема, передбачає продовження фінансової підтримки України. На це вже зреагував президент США Джо Байден.
- Координатор Ради національної безпеки США Джон Кірбі закликав Конгрес виділити кошти на допомогу Україні до кінця 2023 року.
- 6 грудня Міністерство оборони США оголосило про нову безпекову допомогу для задоволення критичних потреб України у сфері безпеки та оборони, використовуючи обмежені ресурси, які залишаються доступними для допомоги Києву. Пакет на 175 млн доларів містить зокрема додаткові боєприпаси для HIMARS, Javelin та артилерійські боєприпаси.
На російсько-українській війна загинув командир 110 окремої механізованої бригади імені генерал-хорунжого Марка Безручка полковник Сергій Захаревич.
Сили оборони України 30 червня здійснили успішний удар по пункту управління 8-ї загальновійськової армії ЗС РФ на тимчасово окупованій території Донецької області, суттєво ускладнивши оперативне управління в ключових районах.
1 липня президент Володимир Зеленський підписав Закон, котрим гарантується військовослужбовцям виплата грошової компенсації за всі невикористані дні відпустки у разі звільнення зі служби (№ 4470-IX).
1 липня російський лідер Володимир Путін провів розмову з президентом Франції Емманюелем Макроном.
Міжвідомча робоча група з перевірки обґрунтованості рішень медико-соціальних експертних комісій вже опрацювала 1692 із 2636 справ стосовно посадовців. Станом на 1 липня скасували 445 рішень.