Адміністрація Байдена оголосила нову військову допомогу Україні на $175 млн: деталі

Джерело: пресслужба Пентагону

6 грудня Міністерство оборони США оголосило про нову безпекову допомогу для задоволення критичних потреб України у сфері безпеки та оборони, використовуючи обмежені ресурси, які залишаються доступними для допомоги Києву. Пакет на 175 млн доларів містить зокрема додаткові боєприпаси для HIMARS, Javelin та артилерійські боєприпаси.

Допомога від США включає:

 • ракети ППО AIM-9M і AIM-7;
 • додаткові боєприпаси для ракетно-артилерійських систем HIMARS;
 • артилерійські снаряди калібру 155 мм і 105 мм;
 • високошвидкісні протирадіаційні ракети (HARMs);
 • ракети TOW;
 • протитанкові системи Javelin і AT-4;
 • понад 4 мільйонів патронів;
 • транспортні засоби для буксирування та транспортування обладнання;
 • боєприпаси для знищення перешкод;
 • обладнання для захисту критичної національної інфраструктури;
 • запчастини, технічне обслуговування та інше допоміжне обладнання.

У повідомленні наголосили, що спільно з близько 50 членами Альянсу та партнерами Сполучені Штати надали Україні потенціал, необхідний для досягнення значних воєнних перемог і успішного повернення понад 50% її суверенної території, яку Росія захопила під час повномасштабного вторгнення.

Лідерство США є центральним у підтримці глобальної коаліції, яка дала змогу мужнім Силам України успішно захистити свій суверенітет і незалежність і повернути більш ніж половину території, захопленої російськими загарбниками. Вкрай важливо, щоб Конгрес якнайшвидше вжив заходів і ухвалив додатковий запит Президента щодо національної безпеки, щоб ми могли продовжувати нашу підтримку України, — заявили у Пентагоні.

Та зауважили, що безпекова допомога Україні – це розумна інвестиція у національну безпеку США. Адже це допомагає запобігти більшій війні в регіоні та стримати потенційну агресію деінде, зміцнюючи базу оборонної промисловості США та створюючи висококваліфіковані робочі місця для американського народу.

6 грудня речник Пентагону Пет Райдер застеріг, що за відсутності додаткового фінансування Міноборони США не матиме змоги підтримувати нинішній рівень військової допомоги Україні.

Зауважимо, США виділили Україні більше допомоги, ніж інші країни світу. Загальний обсяг допомоги вже сягнув 66,2 млрд доларів.

Раніше координатор стратегічних комунікацій Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі зазначив, що використали вже 96% коштів, які виділяли Україні.

У ЦДЗУ зауважили, що чергова пресконференція президента Володимира Зеленського вкотре продемонструвала небажання глави держави обговорювати найбільш нагальне для українського суспільства питання. Попри одноголосне прохання військових та закону.

Лідер фракції “європейська Солідарність” Петро Порошенко наголосив, що відбудова у Львові Музею Шухевича, який зруйнував російський дрон, не може перетворюватись у тему для політичних чвар. 

Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков прокоментував заяви про переговори, які нібито ведуться, про закриття кордону з Польщею.

Триває сімсот тридцять п’ята доба широкомасштабного вторгнення РФ в Україну. Протягом доби на фронті відбулось 79 бойових зіткнень між українськими захисниками та російськими окупантами.

Пентагон вирішує, чи варто використовувати останнє джерело фінансування військової допомоги, що залишилося, для підтримки зусиль України у боротьбі з російською агресією, навіть без гарантій того, що ці кошти будуть компенсовані Конгресом.