Україна і США підписали меморандум про спільне виробництво та обмін технічними даними

Джерело: Міноборони

У перший день конференції оборонних індустрій DFNC1: US Edition українська сторона (Міноборони та Мінстратегпром) підписала меморандум із Міністерством оборони США про співробітництво щодо спільного виробництва та обміну технічними даними.

Документ має сприяти побудові в Україні виробничих спроможностей забезпечувати власні Збройні сили необхідною зброєю. Зокрема, критично необхідними боєприпасами.

У меморандумі зафіксовано підхід, який передбачає подальшу взаємосумісність систем, які виробляються та використовуються в Україні, із системами на озброєнні країн НАТО.

“Україна – єдина країна світу, яка б’ється у повномасштабній війні проти ворога, який має потужну індустрію. Для нас питанням виживання є створення військової індустрії, яка відповідає масштабу промислових потужностей ворога. Ми потребуємо потужної Промислової коаліції, щоб об’єднати зусилля у боротьбі проти російського терору”, – заявив у Вашингтоні міністр оборони України Рустем Умєров.

Він також зазначив, що наступного року Міноборони виділяє безпрецедентний бюджет на розвиток оборонного виробництва.

Зазначається, що Міноборони України очікує подальшого підписання домовленостей щодо локалізації виробництв із низкою великих американських компаній-виробників озброєння та військової техніки.

На форумі присутні представники українських та американських оборонних компаній.

Серед представників американського уряду – міністр оборони США Ллойд Остін, міністр торгівлі США Джина Раймондо, заступник міністра оборони США із закупівель та постачання Вільям ЛаПланте, заступниця помічника міністра оборони США Лора Купер.

Довідково. У Вашингтоні розпочалася конференція оборонних індустрій DFNC1: US Edition. Вона організована Міністерством оборони України та Міністерством з питань стратегічних галузей промисловості України спільно з Міністерством торгівлі, Міністерством оборони та Державним департаментом США. Конференція має на меті забезпечити підтримку найвищого рівня співпраці між підприємствами оборонної промисловості з України та США.

29 вересня 2023 року Перший міжнародний Форум оборонних індустрій (DFNC1) провели у Києві. Він обʼєднав 252 компанії з понад 30 країн.

Заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв заявив, що, мовляв, “денацифікація” має бути проведена не лише в Україні, а й в усіх країнах Європи, де спостерігаються ознаки “ідеології нацизму”.

29 квітня Верховний Суд ЄС постановив, що програма Мальти з продажу громадянства в обмін на інвестиції порушує право ЄС і має бути скасована.

Сестра очільника Російського фонду прямих інвестицій Кирила Дмитрієва, який за дорученням президента РФ Володимира Путіна вів переговори з представниками адміністрації президента США у Вашингтоні, відвідала Україну в лютому 2025 року за американським паспортом.

Прем’єр-міністр Чорногорії Мілойко Спаїч анонсував перевірку всіх випадків присвоєння почесного громадянства країни. Ініціатива пов’язана з сумнівами щодо обґрунтованості частини таких рішень, серед яких — надання статусу відомій російській пропагандистці, ведучій “Первого канала” Катерині Андрєєвій.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 29 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.