Google презентувала свою «найбільшу та найпотужнішу» модель ШІ Gemini

Джерело: Hypebeast

У середу, 6 грудня, компанія Google представила свою “найбільшу та найпотужнішу” на сьогодні модель штучного інтелекту (ШІ) під назвою “Gemini”.

Масивна мовна система поставляється з набором категорій різного розміру: Gemini Ultra – найдосконаліша модель, що спеціалізується на дуже складних завданнях; Gemini Pro – найкраще підходить для широкого діапазону завдань, і Gemini Nano – найефективніша модель для завдань на мобільних пристроях. 

За словами генерального директора та співавтора Деміса Гассабіса, завдяки витонченому обґрунтуванню та розширеному кодуванню Gemini виглядає мультимодальною, тобто може “узагальнювати й бездоганно розуміти, оперувати та комбінувати різні типи інформації, включаючи текст, код, аудіо, зображення та відео”. 

Google перевірила свої моделі Gemini з широким набором завдань із зображеннями, аудіо, відео та математикою. 

Результати продуктивності Gemini Ultra перевищили найсучасніші результати за 30 із 32 широко використовуваних академічних тестів у цій галузі. 

Набравши 90,0%, велика мовна модель є першою, що перевершує експертів-людей у ​​розумінні масової багатозадачної мови (MMLU), яка охоплює 57 предметів, включаючи математику, фізику, історію, право, медицину та етику.

Моделі Gemini першого покоління здатні витягувати інформацію із тисяч документів за допомогою складних міркувань, які, за словами компанії, зрештою “допоможуть зробити нові прориви на цифрових швидкостях у багатьох галузях, від науки до фінансів”. 

Gemini також може розуміти, пояснювати та створювати розширений код такими мовами програмування, як Python, Java, C++ і Go.

Починаючи з середи, 6 грудня, Bard працюватиме з версією Gemini Pro у понад 170 країнах. 13 грудня Gemini Pro стане доступною через API Gemini в Google AI Studio або Google Cloud Vertex AI. 

Тим часом Gemini Nano буде запущено на Pixel 8 Pro, а Gemini дебютує в Google Search, Ads, Chrome і Duet AI найближчими місяцями. 

Gemini Ultra стане доступною для розробників і корпоративних клієнтів на початку наступного року.

Росіянина засудили до трьох років ув’язнення в Нідерландах за передачу Росії конфіденційної інформації кількох компаній-виробників мікросхем.

У тимчасово окупованому Мелітополі (Запорізька область) знищено російську станцію управління військами, а разом з нею – і п’ятьох окупантів.

В мобільному застосунку для військовозобов’язаних “Резерв+” запустили функцію оплати штрафів за порушення правил військового обліку.

У Кремлі повідомили, що у Росії діє “військова цензура” та виключили повернення вільних ЗМІ.

Чинному народному депутату України, який з листопада 2024 року перебуває під вартою за державну зраду, оголосили нову підозру. Правоохоронці не вказують прізвища фігуранта, але з матеріалів справи зрозуміло, що мова йде про Євгена Шевченка.