Уряд виділив майже 800 млн грн на доукомплектування саперів Державної спецслужби транспорту
Джерело: Міноборони
На доукомплектування саперів Державної спеціальної служби транспорту виділено майже 800 мільйонів гривень – уряд підтримав ініціативу Міноборони.
“Міноборони забезпечить фінансування саперних підрозділів Державної спеціальної служби транспорту. Для цього Кабінет міністрів за ініціативи оборонного відомства виділив 788,8 мільйона гривень з резервного фонду державного бюджету”, – повідомили у відомстві.
За ці гроші, зокрема, ДССТ закупить для саперів:
- безпілотники;
- металошукачі, оснащені засобами для виявлення мін;
- автомобілі та інженерну техніку для зведення фортифікаційних споруд.
“Нині над розмінуванням українських територій працюють 400 мобільних груп саперів ДССТ, які щодня долають сантиметр за сантиметром, аби очистити території від наслідків війни. Ці люди – сміливі та професійні, більшість пройшли спеціальну фахову підготовку та щодня ризикують своїм життям. Тому обов’язок Міноборони – укомплектувати їх всім необхідним”, – прокоментував заступник міністра оборони Юрій Джигир.
Відтак, доукомплектування зазначених груп спорядженням та технікою прискорить темпи розмінування, посилить фортифікаційні рубежі та знизить ризики для життя і здоров’я саперів.
Зазначимо, що понад 30% України забруднено вибухонебезпечними предметами. Сотні тисяч гектарів землі та водойм потребують розмінування.
З початку повномасштабного вторгнення РФ підрозділами Держспецтрансслужби МОУ обстежено понад сорок тисяч гектарів землі, понад дві тисячі кілометрів залізниці, сотні кілометрів автодоріг та ліній електропередач, понад сто гектарів лісових масивів, а також знищено близько ста тисяч вибухонебезпечних предметів.
- Міністр національної оборони Литовської Республіки Арвідас Анушаускас презентував оновлену концепцію “Коаліції з розмінування” заступникові міністра оборони України Юрію Джигиру під час його візиту до Вільнюса.
- Японія планує приєднатися до багатонаціонального проєкту з розмінування територій України.
- Перший заступник міністра оборони України генерал-лейтенант Олександр Павлюк під час зустрічі з надзвичайним і повноважним послом Турецької Республіки в Україні Мустафою Левентом Більгеном закликав Туреччину до співпраці у розмінуванні територій.
Російська влада залучила сотні громадян Ємену до участі у війні проти України, використовуючи обіцянки високооплачуваної роботи та можливість отримання російського громадянства. Після прибуття до Росії багато хто з них був примусово завербований до збройних сил та відправлений на фронт.
У районі Часового Яру на Донеччині українські військові ліквідували Магомеда Бучаєва, який раніше працював продюсером російського пропагандистського телеканалу RT.
Посол України в Туреччині Василь Боднар заявив, що закриття Туреччиною проток Босфор і Дарданелли на початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну завадило окупантам захопити Одесу та Миколаїв.
Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган і генеральний секретар НАТО Марк Рютте 25 листопада у столиці Туреччини мають провести переговори, зокрема щодо війни в Україні.
У межах української гуманітарної ініціативи “Зерно з України” Південна Корея планує надати допомогу в розмірі 6 мільйонів доларів. Ця інформація була оголошена під час засідання ініціативи, яке відбулося у неділю, 24 листопада.