США наклали вето на резолюцію Ради Безпеки ООН щодо припинення вогню в Газі
Джерело: Sky News
Резолюція Ради Безпеки ООН про припинення вогню в Секторі Гази провалилася, оскільки США наклали вето на неї.
З 15 представників ради членів 13 проголосували за припинення вогню, але США заблокували резолюцію, а Велика Британія утрималася від голосування.
Після голосування заступник посла США Роберт Вуд розкритикував Раду за те, що вона не засудила напад ХАМАС на Ізраїль 7 жовтня та за те, що вона не визнала права Ізраїлю захищатися.
Він заявив, що припинення військових дій дозволить ХАМАС продовжувати правити і “лише посіяти насіння для наступної війни, тому що ХАМАС не бажає бачити міцний мир, бачити рішення про дві держави”.
“З цієї причини, хоча Сполучені Штати рішуче підтримують міцний мир, в якому як ізраїльтяни, так і палестинці можуть жити в мирі та безпеці, ми не підтримуємо заклики до негайного припинення вогню”, – додав Вуд.
Представник ОАЕ заявив, що він “глибоко розчарований” результатами голосування.
“Дозвольте мені сказати чітко: на тлі серйозних попереджень генерального секретаря, закликів гуманітарних організацій, світової громадської думки ця рада стає ізольованою”.
Постійний представник Великої Британії при ООН Барбара Вудворд заявила, що утрималася від голосування за резолюцію про припинення вогню, оскільки в ній “не засуджувалися звірства, скоєні ХАМАС проти невинних ізраїльських цивільних”.
- У середу, 15 листопада, Рада Безпеки ООН схвалила резолюцію, яка закликає до “термінових і тривалих гуманітарних пауз і коридорів по всьому сектору Гази”.
- Генеральна Асамблея ООН у п’ятницю, 27 жовтня, схвалила резолюцію, яка закликає до негайного “довговічного та стійкого гуманітарного перемир’я” в Газі.
- В п’ятницю, 1 грудня, Ізраїль і ХАМАС відновили бойові дії, завершивши тижневе перемир’я в Секторі Гази.
- Президент Франції Емманюель Макрон заявив у суботу, 2 грудня, що Франція “дуже стурбована” відновленням бойових дій в Газі, і що він прямує до Катару, щоб допомогти в спробах розпочати нове перемир’я.
Міністр закордонних справ Андрій Сибіга повідомив, що Україна висилає двох угорських дипломатів у відповідь на дії Угорщини.
Керівник Офісу президента Андрій Єрмак повідомив, що з тимчасово окупованих територій України вдалося ще дев’ятьох дітей.
Японський OSINT-аналітик AS22 помітив, що російські війська розгортають на Далекому Сході макети систем протиповітряної оборони С-300/400, щоб замінити реальні підрозділи, передислоковані в європейську частину Росії, зберігаючи видимість присутності ППО в найвіддаленіших регіонах.
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Європейський Союз офіційно оголосив про намір виділити майже 1,9 мільярда євро на військову підтримку України.
У Дніпрі суд виніс вирок жінці, яка намагалася продати свого дворічного сина за мільйон гривень.