Макрон заявив, що їде до Катару, щоб працювати над новим перемир’ям у Газі

Джерело: Reuters

Президент Франції Емманюель Макрон заявив у суботу, 2 грудня, що Франція “дуже стурбована” відновленням бойових дій в Газі, і що він прямує до Катару, щоб допомогти в спробах розпочати нове перемир’я.

Макрон зазначив, що ситуація вимагає подвоїти зусилля для досягнення тривалого припинення вогню та звільнення всіх заручників.

Він також закликав Ізраїль прояснити свої цілі щодо бойовиків ХАМАСу.

“Ми перебуваємо в момент, коли ізраїльська влада повинна більш точно визначити свої цілі та свою кінцеву мету: повне знищення ХАМАС, хтось думає, що це можливо? Якщо це так, війна триватиме 10 років. Для Ізраїлю в регіоні немає тривалої безпеки, якщо його безпека досягається ціною палестинських життів і, отже, обурення громадської думки в регіоні. Давайте будемо колективно ясними”, – сказав Макрон.

Старший радник прем’єр-міністра Ізраїлю Беньяміна Нетаньягу Марк Регев відповів на це та зазначив, що Ізраїль не хоче, щоб мирні жителі Гази потрапили під вогонь після відновлення бойових дій.

“Ізраїль націлений на ХАМАС, жорстоку терористичну організацію, яка вчинила найжахливіше насильство проти невинних мирних жителів. Ізраїль докладає максимум зусиль, щоб захистити цивільне населення Гази”, — сказав Регев.

Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков прокоментував заяви про переговори, які нібито ведуться, про закриття кордону з Польщею.

Триває сімсот тридцять п’ята доба широкомасштабного вторгнення РФ в Україну. Протягом доби на фронті відбулось 79 бойових зіткнень між українськими захисниками та російськими окупантами.

Пентагон вирішує, чи варто використовувати останнє джерело фінансування військової допомоги, що залишилося, для підтримки зусиль України у боротьбі з російською агресією, навіть без гарантій того, що ці кошти будуть компенсовані Конгресом.

У Харкові попрощалися з балетмейстеркою Харківського академічного театру музичної комедії Марією Холодною, яку 17 лютого жорстоко вбив її чоловік, з яким вона планувала розлучитися.

Глава МВС Польщі Марчін Кервінскі прокоментував інцидент із висипанням українського зерна з вагонів, назвавши такі дії неприйнятними.