В ISW повідомили, як Путін використовуватиме війну в Україні для передвиборчої кампанії
Джерело: ISW
В Інституті вивчення війни зауважили, що президент РФ Володимир Путін оголосив про свою участь у президентських виборах на військовому заході. Фахівці спрогнозували, що це може означати.
Оголошення Путіним про свою участь у боротьбі за пост президента Росії відбулось на церемонії нагородження російських військових, які воюють в Україні, у розмові з бойовиком так званої “ДНР” свідчить про те, що війна в Україні може відігравати більш значну роль у його передвиборній стратегії.
На думку фахівців, оголошення Путіна посеред військових спрямоване на дуже важливий електорат – росіян, які тим чи іншим чином постраждали від війни в Україні, серед яких понад 2 000 000 військовослужбовців – ті, хто зараз на фронті, хто був поранений та родичів загиблих.
Родичі російських мобілізованих нещодавно звернулися до російського уряду та військових із проханням звільнити їхніх родичів з військової служби та покращити ставлення до мобілізованих військовослужбовців у російській армії, і Кремль неодноразово намагався цензурувати ці групи.
Спроби цензурування, вважають аналітики, можуть свідчити про стурбованість Кремля, що скарги родичів військових зіпсують імідж Путіна під час президентської кампанії.
“Можливо, Кремль використовує військову заяву Путіна, намагаючись переконати цю велику групу виборців, що російські військові в основному підтримують Путіна. Заява Путіна може мати на меті продемонструвати, що він має підтримку російських військових, щоб зробити непотрібними будь-які подальші обговорення війни в Україні під час його кампанії”, – зауважили фахівці.
В ISW резюмували, що Путін, імовірно, наказав військам РФ захопити Авдіївку та, ймовірно, Куп’янськ до виборів у березні 2024 року. Якщо окупанти не виконають наказ, то демонстративна підтримка Путіна з боку військових, буде його запасним варіантом.
- В п’ятницю, 8 грудня, президент Росії Володимир Путін заявив, що знову балотуватиметься на посаду президента на виборах у березні 2024 року.
10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.
Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.
Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.
З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.
Міністерство закордонних справ привітало ухвалення резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи “Російська агресивна війна проти України: необхідність притягнення до відповідальності та уникнення безкарності”.