NASA та IBM планують створити модель ШІ для спостереження за погодою і кліматом
Джерело: Metaverse Post
Урядове агентство США з аеронавтики та дослідження космічного простору (NASA) та багатонаціональна технологічна компанія IBM об’єднали зусилля для створення базової моделі генеративного штучного інтелекту (AI) для спостереження за погодою та кліматом.
Як зазначається, компанії хочуть розробити мультимодальну базову модель штучного інтелекту, здатну прогнозувати метеорологічні явища, забезпечувати прогнози погоди, зменшувати масштаб надвисокої роздільної здатності та визначати умови, що сприяють виникненню лісових пожеж.
Очікується, що нова модель штучного інтелекту матиме розширену доступність, швидший час вироблення висновку та більшу різноманітність даних порівняно з моделями на основі ШІ, такими як GraphCast та Fourcastnet.
При цьому нова модель матиме підвищену точність у прогнозуванні погоди та інших кліматичних програмах.
Примітно, що в травні 2023 року компанії розгорнули ще одну базову модель, яка використовувала дані супутників NASA для геопросторового аналізу, й була найбільшою геопросторовою моделлю на платформі ШІ з відкритим кодом Hugging Face.
Зокрема цю модель використовували для відстеження та візуалізації посадки та вирощування дерев у лісових ландшафтах, які зберігають воду в Кенії та аналізу міських теплових островів в Об’єднаних Арабських Еміратах.
- Модель штучного інтелекту GraphCast, яку створила компанія Google DeepMind, зробила точний прогноз погоди на 10 днів менше ніж за хвилину.
Служба оборонної розвідки та безпеки Латвії (MIDD) попередила громадян про можливу присутність російських шпигунів і диверсантів у країні та оприлюднила поради, як їх розпізнати.
У Тернополі 15 травня відбувся міський фестиваль “Вишиванка – код нації 2025”. Учасники дефілювали в Українському домі, продемонструвавши десятки вишиванок – від старовинних до сучасних.
Головна редакторка та співзасновниця The Kyiv Independent Ольга Руденко відмовилася від участі в Oslo Freedom Forum після того, як організатор заходу різко зреагував на її зауваження щодо великої кількості російських спікерів, натомість відсутності українських.
Країна НАТО Естонія звинуватила російський військовий літак у порушенні її повітряного простору.
15 травня Київрада за ініціативи мера Віталія Кличка, затвердила нові заходи соціальної підтримки столичних мешканців. Окрім 10 тисяч разової допомоги містянам, домівки котрих постраждали від російських атак, Київ додатково надаватиме кошти тим, хто потребуватиме тимчасової оренди житла на час відновлення пошкодженого.Мова про 40 тисяч разової підтримки та 20 тисяч — щомісячної.