«Це не базар»: глава МЗС Люксембургу розкритикував позицію Угорщини щодо України

Джерело: Радіо Свобода

Міністр закордонних і європейських справ Люксембургу Ксавʼє Бетель розкритикував Угорщину через її позицію щодо членства України у Європейському Союзі.

Політик, спілкуючись із журналістами перед засіданням міністрів напередодні саміту лідерів ЄС, зауважив, що Угорщині варто було згадати, в якому стані вона приєдналась до Євросоюзу, перш ніж стверджувати щось про Україну.

“Якби, коли Угорщина йшла до членства, ми запитували, чи була Угорщина достатньо багатою, щоб стати членом Європейського союзу, можливо, Угорщина сьогодні не була б членом”, – сказав Бетель, додавши, що кожен має знати свою історію.

Він додав, що у цій ситуації мовиться про солідарність, аби Україна могла отримати потенційні переваги від партнерів, а також про демократичні цінності.

“Ми не на базарі, щоб торгуватися. Ми не встановлюємо ціни”, – наголосив він.

Тому, зауважив Бетель, якщо Угорщина накладе вето на початок перемовин щодо членства України у ЄС, вона повинна належним чином це обґрунтувати.

23 січня на пресконференції в Давосі президент Польщі Анджей Дуда заявив, що “має право закликати запросити Україну до НАТО”.

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів, що після успішної Харківської операції восени 2022 року російським військам не дали втекти. Генерал пояснив, що на той момент українська армія була виснажена після місяця постійних боїв.

Міністерство культури та стратегічних комунікацій України додало російського письменника Алєксандра Пєлєвіна до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.

Запаси газу в Євросоюзі цієї зими скоротилися значно швидше проти минулого року. Газові сховища заповнені лише на 59%. Минулої зими рівень заповненості газових сховищ у ЄС становив 74%.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час дискусії в Українському домі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі заявив, що союзники НАТО підтверджують готовність до вступу України в Альянс, однак це стане можливим лише після досягнення стійкого миру.