РФ може випустити або відремонтувати 100-150 танків на місяць – Міноборони Латвії

Джерело: Delfi

13 грудня, виступаючи на заключному заході Ризького безпекового форуму, держсекретар Міністерства оборони Латвії Яніс Гарісонс заявив, що за місяць РФ може зробити або відремонтувати близько 100-150 танків, і це поки що набагато більше, ніж може зробити Європа.

Гарісонс зауважив, якщо подивитися в історію, то ясно видно, що “перемагає той бік, який здатний забезпечити більшу ефективність військової техніки та озброєння”. Окрім цього, має бути продумана логістика, щоб мережі постачань працювали швидко та точно.

Ми можемо збільшити кількість солдатів, але нам потрібна і зброя, танки та інші речі, які поки нема кому зробити в такій кількості, щоб забезпечити наявні потреби, — пояснив він, додавши, що для перемоги необхідна військова індустріальна база, яку Європейський Союз як і раніше має збільшити.

Зауважимо, у НАТО попередили, що занадто велика бюрократична тяганина заважає переміщенню військ у Європі, проблема, яка може спричинити серйозні затримки, якщо розпочнеться війна з Росією.

  • Інженер-генерал з озброєння та голова Фонду підтримки України Жан-Франсуа Док під час зустрічі української та французької делегацій у Києві заявив, що Франція збільшить постачання боєприпасів до України у 2024 році.
  • У Міністерстві оборони Фінляндії заявили, що країна подвоїть свої потужності з виробництва боєприпасів до 2027 року, що “дозволить довгостроково підтримувати Україну”.
  • У 2024 році НАТО планує залучили на військові навчання понад 40 тисяч військовослужбовців. Спільні тренування стануть найбільшими з часів Холодної війни.
  • Через свої імперські амбіції Росія становить найбільшу та найгострішу загрозу для країн НАТО. У разі “заморожування” війни в Україні, Москві знадобиться шість-десять років, щоб відновити свою армію. Протягом цього періоду Німеччина спільно з Альянсом повинні дати можливість своїм Збройним силам боротися з Росією. Тільки так можна буде зменшити ризик наступної війни в Європі.

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові просунулись та збільшили зону контролю на Білгородщині.

У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.

17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.

В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.

Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.