Сьогодні День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

Джерело: Букви
Сьогодні, 14 грудня, в Україні відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
Цей день був встановлений Указом Президента України від 10 листопада 2006 року з метою гідного відзначення мужності, самовідданості й високого професіоналізму учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
Чорнобильська катастрофа, яка сталася у квітні 1986 року, стала найбільшою техногенною катастрофою в історії людства.
Ліквідатори аварії ціною власного життя та здоров’я боролися з наслідками катастрофи: знешкоджували радіоактивне зараження, евакуювали людей із зони відчуження та будували саркофаг над зруйнованим четвертим енергоблоком.
День встановлено в Україні “з метою гідного відзначення мужності, самовідданості і високого професіоналізму учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та на підтримку ініціативи громадських організацій і Міністерства праці та соціальної політики України”.

Фото: Вікіпедія
В Києві також встановлено пам’ятник жертвам Чорнобильської катастрофи.
- Під час візиту до Києва 11 вересня міністерка закордонних справ ФРН Анналена Бербок підписала українсько-німецький меморандум щодо будівництва вітрової електростанції в районі Чорнобильської АЕС.
- Із російського полону вже вдалося повернути 70 військовослужбовців Національної гвардії, які охороняли Чорнобильську атомну електростанцію.
Україна адаптувала свої стратегії та озброєння у повномасштабній війні проти Росії й тепер сподівається на розширення використання безпілотників власного виробництва, попри те, що американська зброя залишається критично важливою.
Кажани — маловивчені й водночас надзвичайно важливі для екосистеми тварини. Їх часто бояться, не розуміють, або просто не помічають. Але саме вони щоночі захищають нас від комах-шкідників та слугують біоіндикаторами змін у довкіллі. В Україні ці створіння дедалі частіше стають жертвами людської необізнаності, кліматичних змін та війни.
За оцінками аналітиків, в 2024 році спірні сірі зони на фронті становили від 500 метрів до двох кілометрів у глибину, утім, завдяки застосуванню дронів вони розширились до п’яти-семи кілометрів у деяких районах.
У Генштабі повідомили про завершення другого етапу проєкту з психологічної реабілітації та відновлення боєздатності військовослужбовців Сил оборони України за підтримки НАТО.
Підходячи до межі перших 100 днів другого президентського терміну, Трамп стикається зі зростаючим невдоволенням його амбітною та суперечливою політикою. Його рейтинг підтримки знижується, а основні ініціативи не знаходять схвалення більшості громадян. Багато хто також вважає, що адміністрація намагається уникнути виконання рішень федеральних судів.