Сьогодні День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

Джерело: Букви

Сьогодні, 14 грудня, в Україні відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Цей день був встановлений Указом Президента України від 10 листопада 2006 року з метою гідного відзначення мужності, самовідданості й високого професіоналізму учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Чорнобильська катастрофа, яка сталася у квітні 1986 року, стала найбільшою техногенною катастрофою в історії людства.

Ліквідатори аварії ціною власного життя та здоров’я боролися з наслідками катастрофи: знешкоджували радіоактивне зараження, евакуювали людей із зони відчуження та будували саркофаг над зруйнованим четвертим енергоблоком.

День встановлено в Україні “з метою гідного відзначення мужності, самовідданості і високого професіоналізму учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та на підтримку ініціативи громадських організацій і Міністерства праці та соціальної політики України”.

Фото: Вікіпедія

В Києві також встановлено пам’ятник жертвам Чорнобильської катастрофи.

Під час чергового обміну військовополоненими український омбудсман Дмитро Лубінець зустрівся з російською уповноваженою з прав людини Яною Лантратовою.

В ніч на 27 червня українські ракети FP-5 “Фламінго” успішно уразили підприємство “Титан-Барикади” у російському Волгограді.

У п’ятницю, 26 червня, з російського полону вдалось врятувати ще 160 українських захисників, які перебували у неволі з 2022 року.

Міноборони РФ заявляє про найбільшу нічну атаку на Росію з початку повномасштабного вторгнення.

25 червня президент Володимир Зеленський повідомив про затвердження 40-денної операції СБУ щодо впливу на РФ, аби домогтися завершення повномасштабної війни.