НАЗК та Світовий банк підписали меморандум про співробітництво
Джерело: НАЗК
На 10-й сесії Конференції держав-учасниць Конвенції ООН проти корупції голова Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) провів зустрічі з віцепрезидентом Світового банку з питань доброчесності (INT) Мугамаду Діогне, під час якої сторони підписали меморандум про співробітництво.
Очільник НАЗК зазначив, що Україна розробила Антикорупційну стратегію та покроковий план з її виконання — Державну антикорупційну програму до 2025 року. За його словами, виконання передбачених ними заходів на всіх рівнях вже дає результати.
“Верховна Рада України відновила обовʼязок подавати електронні декларації для всіх посадовців, демонструючи повну прозорість попри війну. Україна здатна гарантувати прозорість та підзвітність у процесах, пов’язаних з отриманням допомоги зараз та під час відбудови. Підписання цього меморандуму – ще одне свідчення довіри до нашої держави”, – наголосив голова НАЗК.
Він також розповів віцепрезиденту Світового банку про можливість відстежувати прогрес виконання Україною Державної антикорупційної програми (ДАП) за допомогою Інформаційної системи моніторингу реалізації державної антикорупційної політики, яка також доступна англійською мовою.
Зокрема, під час зустрічі з представником МВФ Олександр Новіков розповів про останні досягнення України в антикорупційній сфері. Йдеться, зокрема, про нещодавно ухвалені Верховною Радою України законопроєкти про розширення штату Національного антикорупційного бюро України, посилення незалежності Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та збільшення повноважень НАЗК.
“Україна зараз демонструє внутрішню єдність не тільки борючись з ворогом, але й працюючи над розбудовою системи доброчесності, а отже, і ефективності усієї держави”, — зазначив очільник НАЗК.
Своєю чергою, представник МВФ відзначив прогрес України та підкреслив важливість забезпечення повної незалежності антикорупційних інституцій в Україні.
- Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) запускає першу в світі відкриту базу даних іноземних компонентів у зброї на порталі “Війна і санкції”.
- Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Світовий банк виділяє Україні додаткові 1,34 мільярда доларів.
- Мінсоцполітики та Світовий банк підписали угоду, згідно з якою на фінансування соціальних виплат в Україні буде спрямовано 1,2 мільярда доларів.
Російські війська зараз перебувають за три кілометри від околиць ключового міста Покровська Донецької області після наступу в середу. Вони також захопили українські позиції поблизу міста.
Канцлер Німеччини Олаф Шольц провів, за його словами, безрезультатну розмову з президентом Росії Володимиром Путіним. Однак Шольц заявив, що готовий до подальших переговорів з ним.
Естонія передала Україні один зі своїх енергоблоків з Ауверської електростанції. За даними Міністерства енергетики України, енергоблок здатен забезпечити електроенергією близько 150 тисяч осіб.
Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс заявив, що більша частина Європи далі не вірить у те, що Росія є загрозою для всіх, і наївно сподіваЄться, що ситуація “якимось чином сама владнається”.
11 грудня міністерство закордонних справ Росії поскаржилося, що передача США Україні 20 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів, було “простим пограбуванням”, і припустило, що Москва може “захопити західні активи” на своїй території “для посилення промислового потенціалу”.